Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ružinov cez víkend ponúkne tradičný folklór

november 11, 2016 - 11:04
Podujatie pod názvom Ružinovský folklórny festival štartuje už v sobotu 12. novembra v Dome kultúry Ružinov

 Nadchádzajúci víkend odštartuje v bratislavskej mestskej časti Ružinov prvý ročník podujatia pod názvom Ružinovský folklórny festival. Podujatie sa uskutoční v sobotu 12. novembra v Dome kultúry Ružinov a jeho vyvrcholením bude vystúpenie tanečnej umeleckej skupiny Čarovné ostrohy o 20:00. Agentúru SITA o tom informoval Stanislav Šenc z Útvaru pre styk s verejnosťou Miestneho úradu Bratislava - Ružinov.

Podujatie prinesie vystúpenia súborov rôznych vekových kategórií, tematické prednášky, slovenský tanečný film Tanec medzi črepinami i vystúpenie Jána Berkyho Mrenicu mladšieho. Ľudia si tiež budú môcť pochutiť na špecialitách domácej kuchyne, pozrieť si prezentáciu rôznych remeselníkov a ich prác či zasúťažiť si v jedení bryndzových halušiek. Každý zúčastnený sa bude môcť naučiť základy výroby z keramiky či hry na fujare, namaľovať si svoju drevenicu na výtvarnom workshope a mnoho ďalších aktivít. Najväčším ťahákom je však vystúpenie tanečnej umeleckej skupiny Čarovné ostrohy, ktorá je známa aj v zahraničí a považuje sa za zakladateľa folklórnej moderny na Slovensku. Na Ružinovskom folklórnom festivale predstavia šou Rockom krokom. 

Na festival ľudia vstupné platiť nebudú. Dve voľné vstupenky na osobu na vystúpenie Čarovných ostrohov si môže vyzdvihnúť u informátora v Dome kultúry Ružinov každý obyvateľ s trvalým bydliskom v Ružinove ešte dnes do 19:00. Počet miest v hľadisku je však obmedzený.

- - Inzercia - -