Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Donald Trump a jeho osudové ženy: Ovplyvnia osud Európy?

november 16, 2016 - 11:46
O budúcom prezidentovi DONALDOVI TRUMPOVI je známe, že má veľkú slabosť pre nežnejšie pohlavie. Vždy sa okolo neho krútilo množstvo žien a nechýbajú ani v jeho rodine. Na konte má už tretie manželstvo a je hrdým otcom dvoch dcér.

Prvá veľká láska Ivana

V Amerike ju síce mnohí označovali za vypočítavú prisťahovalkyňu, ale ako prvá si získala srdce úspešného realitného magnáta. Do oka si padli v jednej newyorskej reštaurácii. „Bol to rýdzo americký chalan – príťažlivý, rozumný a tvrdo pracujúci. V mojich očiach bol veľmi atraktívny, ale nebola to láska na prvý pohľad,“ opisovala ho Ivana. Bývalá lyžiarka a modelka mu učarovala natoľko, že po pár mesiacoch si ju zobral za ženu a postupne mu porodila tri deti Ivanku, Donalda a Erica.

I keď na začiatku ich vzťah pripomínal príbeh ako z rozprávky, po čase začali vychádzať na povrch Donaldove aféry s milenkami a titulné stránky novín boli plné informácií o jeho nevere. V roku 1992 sa Donald s Ivanou rozviedli. Ivana si stihla vydobyť svoje vlastné miesto v podnikaní v oblasti hotelierstva. „Nechcela som byť len reprezentatívnou manželkou,“ spomína v rozhovoroch. Po rozvode napísala knihu, v ktorej hovorila o neustálom ponižovaní v manželstve. V posledných rokoch sa však o Donaldovi vyjadruje už len s úctou a rešpektom. „Máme spolu tri krásne deti, na ktoré sme nesmierne hrdí.“ Pre magazín People prezradila, že mu dá svoj hlas vo voľbách. „Myslím, že voľby vyhrá. Ameriku bude riadiť ako jeho firmu. Bude pohotovo konať a robiť úspešné rozhodnutia.“

Druhé manželstvo

Ešte pred rozvodom s Ivanou sa Donald tajne stretával s Marlou Maplesovou, jeho neskoršou druhou ženou. Keď konečne svoj vzťah zverejnili, Marle sa nesmierne uľavilo. „Dlhé mesiace som sa nemodlila za nič iné. Už som sa nechcela skrývať, chcela som byť s ním až do konca života,“ hovorila zaľúbená herečka. V roku 1993 sa zosobášili. Nasledovalo pár šťastných rokov, počas ktorých sa im narodila dcéra Tifanny. Ale ani toto manželstvo nemalo šťastný koniec. Marla Donalda totiž podvádzala so svojím bodyguardom. Po šiestich rokoch spolužitia sa ich manželstvo rozpadlo.

Má slabosť na cudzinky

Po dvoch nevydarených manželstvách si Trump užíval nespútanú slobodu. V roku 1998 spoznal na jednom večierku krásku so slovanskými črtami Melániu Knaussovú. Okamžite jej začal dvoriť a pýtal si od nej telefónne číslo. „Nechcela som byť ako všetky ostatné ženy. Nedala som mu svoje číslo, ale vypýtala som si to jeho. Keď som sa mu konečne ozvala, už ma od seba nepustil,“ smeje sa bývalá modelka.

Vyrastala v paneláku v komunistickej Juhoslávii, dnešnom Slovinsku. Vyštudovala architektúru a dizajn na univerzite v Ľubľane a venovala sa aj modelingu. V roku 1996 sa presťahovala do New Yorku a stala sa jednou z najvychytenejších modeliek. Po zoznámení s Donaldom Trumpom sa jej život radikálne zmenil. Večierky vymenila za povinnosti v domácnosti a neskôr aj starostlivosť o syna Barrona. Keď jej manžel oznámil kandidatúru na prezidenta, samozrejme ho podporila. Stála pri ňom aj v ťažkých časoch, keď čelil obvineniam zo sexuálneho obťažovania.

Stane sa len druhou americkou prvou dámou, ktorá sa narodila mimo územia Spojených štátov. Melánia okrem predvádzania modelov zvučných návrhárov pózovala aj pre pánske magazíny. Viackrát sa vyzliekla aj donaha. Práve pre tieto aktivity sa do nej „obuli“ mnohé americké médiá. Donald však svoju manželku vehementne obhajuje. „Moja manželka bola úspešná modelka a v Európe sa takéto fotky bežne robili, nie je na nich nič zlé.“ Melánia hovorí piatimi jazykmi, po slovinsky, anglicky, francúzsky, srbsky a po nemecky. Na rolu prvej dámy je podľa vlastných slov pripravená. „Budem veľmi tradicionalistická. Presne ako Betty Fordová alebo Jackie Kennedyová. Určite budem vojho manžela podporovať.“ 

- - Inzercia - -