Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Stužková známych osobností: Neuveríte kto je na týchto fotografiách!

november 20, 2016 - 12:16
Opäť tu máme čas stužkových slávností, jedného z najvýznamnejších míľnikov stredoškolského štúdia. Známe osobnosti nám prezradili, ako vyzeral ich prechod do dospelosti.

Gizka Oňová: Zažiarila na stužkovej aj teraz

gizka.onova_.jpg

Foto: 
archív

„Moja stužková bola perfektná! Doteraz si na ňu pamätám,“ rozpráva Gizka Oňová, ktorá mala stužkovú slávnosť v '68 roku. „Vybláznila som sa do sýtosti. Preto nezazlievam dnešnej generácii, ako sa jaší, lebo my sme boli takí istí,“ smeje sa. Speváčka si užila aj slávnosti svojich troch detí. „Spolu s manželom sme na nich tancovali do skorého rána. Hrozí mi, že ešte štyrikrát pôjdem na stužkovú mojim vnúčatám.“ Pani Gizka však nechodí len na stužkové svojich detí a vnúčat. Tento rok ju pozvali spievať na stužkovú študenti z petržalského gymnázia. „Najskôr som si myslela, že tie decká si zo mňa uťahujú. Prišla som tam s mojimi ,naftalínovými' piesňami a oni si ich skutočne vychutnali. Cítila som sa tam ako veľká hviezda. Nehovorím to preto, že by som teraz chcela spievať na stužkových. Môžem sa však pochváliť mojim vnúčatám, že babka aj v šesťdesiatich ôsmich rokoch môže spievať pre mladých tínedžerov,“ s nadšením uzatvára. 

Emma Tekeylová: Najviac sme riešili šaty

emma.tekeylova1.jpg

Foto: 
archív

Spisovateľka a moderátorka Emma Tekelyová na stužkovej patrila medzi najkrajšie dámy večera. My dievčatá sme najviac riešili, čo na seba. Nosilo sa tak ako dnes mini aj maxi. Medzi materiálmi dominoval zamat. Mala som nachystaných dvoje šiat. Napokon vyhrali tie mini,“ spomína. Musíme uznať, že čas sa na obľúbenej moderátorke takmer vôbec nepodpísal. Z celej stužkovej sa jej najviac páčil komediálny film o ich triede, ktorý nakrútili jej spolužiaci. „Bol naozaj vtipný, o tom, kto s kým chodil, chodí, kto dostal kopačky a kto to dotiahne až pred oltár.“ Niektorým spolužiakom sa to aj vyplnilo.                        

Prečítajte si tiež: Stužková sa blíži: Večerné šaty, vďaka ktorým budete kráľovné vášho večera

Roman Pomajbo: Mal som stužkovú v krčme

roman.pomajbo.jpg

Foto: 
archív

„Ani sa presne nepamätám, ako sme si stužky pripínali. No spomínam si, čo sme mali na nich vyšité. Pôvodne sme totiž na jednom posedení v istej krčme vymysleli slogan Listí to istí – bol v tom zahrnutý názov tohto nášho obľúbeného podniku, ale najmä nádej, že tí, ktorým sa nepodarí zmaturovať v riadnom termíne, urobia skúšky na jeseň, keď padá listí. Riaditeľ školy nám to však zatrhol, tak sme potom vymysleli  heslo Aj, to bude švanda!. Toto už riaditeľovi neprekážalo, lebo pripomínalo názov istej opery. Ja, chlapec zo Slovenska, som sa spolužiakov pýtal, ako teda pripravíme tú slávnosť, aký bude program, či si pozveme rodičov a profesorov. Ohradili sa, vraj, či som normálny?! Pôjdeme do hospody, a čo by tam robili rodičia a profesori!? Napokon sme predsa pozvali aspoň triednu profesorku, ktorá sa tam na chvíľu zastavila...“

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 45

- - Inzercia - -