Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Slovenské hviezdy a ich voľný čas: Tieto hobby by ste neuhádli!

november 23, 2016 - 12:33
Poľovníctvo, maľba, oprava storočnej stodoly, výroba aranžmánov? Naše celebrity v tom majú jasno! Takéto hobby by ste im uhádli len ťažko.

Zuzana Smatanová, speváčka

Keď skončí so spievaním, uživia ju kresby

Zlatá Slávica Zuzana Smatanová nie je len skvelou speváčkou, ale jej umelecký rozmer siaha oveľa ďalej. Výborne jej to aj „maľuje“! „Kreslila som odmalička, vraj ako dvojročná som už vedela napísať Zuska – samozrejme so ,s' a kreslila som doslova, kadiaľ som chodila. Narodila som sa s tým, dokonca som si myslela, že budem výtvarníčka, nie speváčka,“ priznala pred časom talentovaná speváčka. Nie je to tak dávno, čo predstavila na výstave svoje kresby. Zamerala sa na známe tváre, medzi ktorými nechýbal spevák Kuly, moderátorka Adela Banášová a mnohí iní. Podoba s originálom je neskutočná!

smatanova.jpg

Foto: 
Archív: Z. S.

Janka Buršáková-Brestovská, herečka

Televízna sudkyňa vytvára aranžmány z kvetov

Vyštudovala som záhradníctvo v Lednici na Morave a láska ku kvetom ma sprevádza dodnes, vytváram rôzne kvetinové aranžmány. Cítim pritom pôžitok z tvorivej práce, pozitívnu náladu, radosť v duši, úsmev – nielen môj, ale najmä ľudí, ktorým niečo darujem… Inšpirujú ma ľudia aj príroda – chodím s otvorenými očami aj srdcom. Veľmi sa teším, keď sa mi dielko vydarí aj z prvkov, ktoré ma možno na začiatku až tak veľmi neoslovia, no keď začnem kombinovať, ocitnem sa zrazu v inom svete. To sa mi občas stáva aj v istej pohrebnej službe v Nitre, v krásnom historickom podhradí v Katovom dome, kde som skoro denne – tu sa môžem naplno venovať svojej záľube. Želám všetkým, aby ich kvetinová krása sprevádzala v každej životnej situácii.

img_4657.jpg

Foto: 
Archív J.B.

Samuel Tomeček, spevák

Na dedine sa mení na robotníka

Sympatický muzikant, ktorý miluje pódium a fanúšikov, nedá dopustiť ani na svoju ďalšiu vášeň. A nie je ňou hudba! „Najväčším relaxom je moja chalupa na Záhorí. Je tam veľa zelene a pokoj. Rodinnú chalupu som začal prerábať v júni tohto roku a snažím sa jej venovať všetok voľný čas. Za pol roka sa mi podarilo prerobiť podkrovie, strechu, vymeniť všetky okná a vybúrať nové. Takisto sme chalupu zvonka celú zaizolovali, takže na jar budeme už iba maľovať. Mojím cieľom je prestavať storočnú stodolu na štúdio so spoločenskou miestnosťou, kde budeme tráviť voľný čas s kamarátmi, muzikantmi a rodinou. Teda spojiť príjemné s užitočným. Nahrávať a komponovať skladby v prírode – to bol vždy môj sen,“ prezradil Slovenke húževnatý mladík.

img_3234.jpg

Foto: 
Archív: S.T.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY 

- - Inzercia - -