Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozhovor so spevákom Jurajom Hnilicom: Túžim po duete s Luciou Bílou

december 03, 2016 - 17:19
Vždy dobre naladený spevák a hudobník JURAJ HNILICA (32) predstavil druhý album Sojka a jeho piesňam sa darí tak ako nikdy predtým. Nedarí sa mu len na hudobnom poli ale aj v súkromnom živote. Prečítajte si, čo predradil Slovenka.

Nedávno ste predstavili dojímavú pieseň Každé ráno a venovali ste ju svojej rodinke.  Čo pre vás znamená?

Vďaka nim zažívam tie najkrajšie okamihy v mojom živote. Keď sa nám narodila malá Alžbetka bol to zázrak. Priznám sa, že som bol aj pri jej pôrode a odvtedy všetkým kamarátom odporúčam, aby stáli pri svojich polovičkách v tento dôležitý moment. Ženy sú krehké bytosti a potrebujú od nás chlapov cítiť oporu a silu.

Pätnásť rokov ste boli súčasťou kapely Bačova fujara, ktorá sa však rozpadla. Ste stále v kontakte s bývalými členmi?

Áno sme v kontakte. Stretávame sa, občas k sebe chodíme aj návštevy. Je to moja trojka aj napriek tomu, že sme sa v kapele „rozkmotrili“. S gitaristom Miškom dokonca stále hrávam. Ku koncu nášho pôsobenia bola v skupine až príliš napätá atmosféra a všetkých nás oberala o energiu. Teraz je všetko tak ako má byť.

Zviditeľnili ste sa po účinkovaní v šou Československo má talent. Môžete povedať, že sa vám zmenil život?

Určite áno. Po skončení prvého vystúpenia mi Junior s Marcelom povedali, aby som si zapamätal túto chvíľu, lebo sa mi zmenil život. (smiech) Rodinnú firmu  som potlačil na druhú koľaj a teraz sa venujem hlavne mojej láske – hudbe. Za túto možnosť vďačím najmä šou. Hoci život speváka nie je med lízať, nevymenil by som ho.

Ešte stále plánujete spoločný duet s Luckou Bílou?

Je to môj sen. Lucka bola u mňa na návšteve a po tomto stretnutí som jej zložil pieseň. Je o jej mamine, ktorá vtedy ešte žila. Bol by som veľmi šťastný, keby sa nám ju spolu podarilo zaspievať. Teraz však ešte nie je vhodná doba...

Hovorí sa, že po narodení dieťaťa sa mužovi obráti život hore nohami...je to tak aj vo vašom prípade?

Ten život je iný, ale v dobrom slova zmysle. S Luckou sme dlho túžili po dieťatku a spočiatku sa nám nedarilo. Keď sme zistili, že sa nám to konečne podarilo, ani si neviete predstaviť tú radosť. Betka už behá, rozpráva a možno aj z nej bude raz speváčka. (smiech) 

Juraj Hnilica - Každé ráno [Official Video] - NEW song

Autor: 
Youtube

- - Inzercia - -