Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Na Primaciálnom námestí otvoria vianočné klzisko

december 06, 2016 - 07:46
K dispozícii bude pre všetkých ľudí zadarmo denne od 10:00 do 20:00

V utorok 6. decembra o 17:00 na Primaciálnom námestí v Bratislave otvorí primátor Ivo Nesrovnal mestské vianočné klzisko. Klzisko bude otvorené pre všetkých ľudí zadarmo denne od 10:00 do 20:00 a k dispozícii bude aj požičovňa korčúľ. V závislosti od počasia bude fungovať do 6. januára 2017. Zároveň v Primaciálnom paláci rozsvieti primátor vianočný stromček a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský požehná betlehem. Chýbať nebude kultúrny program a Mikuláš so svojim pomocníkmi. Informovala Katarína Kohútiková z bratislavského magistrátu.

Podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala deti určite poteší klzisko na Primaciálnom námestí a drevený betlehem zas všetkých pri Primaciálnom paláci. Vianočným stromčekom v paláci je tento rok normandská jedľa z Dánska s výškou 7,5 metra a betlehemom sa stal betlehem zo Záhradnej galérie Alojza Machaja z Plaveckého Štvrtka, ktorého autormi sú Alojz Machaj, Andrej Irša, Miroslav Kinder a Jozef Bárta. Drevený betlehem bude súčasťou sviatočnej atmosféry v priestoroch Primaciálneho paláca počas celých Vianoc.

Program na námestí spestrí vystúpenie skupiny Lastovičky zo Základnej umeleckej školy Ľudovíta Rajtera a súčasťou otvorenia klziska budú aj mladí krasokorčuliari, ktorí predvedú rôzne choreografie.

- - Inzercia - -