Dnes je pondelok, 15.júl 2019, meniny má: Henrich
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Adela Banášová prezradila exkluzívne: Vieme po koho boku strávi Vianoce, aj čo blízkym nedaruje !

december 06, 2016 - 21:15
Ako strávi naša najobľúbenejšia moderátorka zimné sviatky a na čo sa najviac teší? Jednu vec by ste si rozhodne nemysleli...

Všetci sa stále niekam ženieme. Práve toto obdobie býva pre mnohých doslova šialené. Zháňanie darčekov, stres... Ako to je u vás?

Pojem zháňanie darčekov je pre mňa zvláštny. Veď dnes všetko dostať. Kedysi sa zháňalo, áno, ale teraz je to už len otázka nápadu a peňazí. Mám pocit, že mám veľa vecí, resp. že ani netuším, čo by som chcela. Vianoce sa u nás z hľadiska darčekov príliš neprežívajú. U nás sa ani nikdy nejako šialene neupratovalo ani nepieklo, takže my mávame celkom pohodové Vianoce.

Aké budú vaše tohtoročné Vianoce? Budú niečím špeciálne?

Toho roku idem s rodičmi na päť dní do Álp, budeme tam aj počas Štedrého dňa. Nedávame si darčeky, darujeme si relax. Žiadne upratovanie, varenie, pečenie, darčekovanie... Teším sa na to.

adela.png

Adela Banášová
Adela Banášová
Foto: 
Patrik Ratajský
Adela Banášová
Ak kupujete alebo vymýšľate darčeky pre svojich blízkych, ste v tom kreatívna alebo si veci nechávate na poslednú chvíľu a potom v strese kúpite aj hlúposť?

Som pragmatický kreatívec. Malo by to mať nápad, ale zas by to malo dotyčnú osobu aj potešiť, mala by to chcieť využiť. Niekedy to nechávam na poslednú chvíľu, lebo posledné chvíle prinášajú celkom fajn nápady.


Keby ste mali moc zmeniť veci na svete ako šibnutím čarovného prútika, čo by ste urobili?

Úplne by stačilo, keby každý začal od seba. Keby každý vedel dopriať, prestal sa báť o svoje miesto na Zemi, keby sme sa prestali porovnávať a prijali fakt, že všetci tu kvôli niečomu sme a že všetci chceme byť aj šťastní. Potom by sme automaticky robili prospešné veci a aj by nám ten stav vydržal. Ono sa dá niečo zmeniť šibnutím prútika, ale ak sa nezmení postoj každého človeka, stav by sa rýchlo vrátil.

vincze23.png

Foto: 
instagram.com/viktorvincze/

Je o vás známe, že milujete aj štvornohých miláčikov. Venujete im v čase sviatkov mimoriadnu pozornosť?

Ja ani môjmu psovi nevenujem dostatočnú pozornosť. Mám málo času, Mini býva často u rodičov. Ale berieme ju na dovolenku so sebou, takže bude mať výlet aj ona. A je pravda, že párkrát do roka do rôznych útulkov posielam peniaze, pretože si myslím, že tí ľudia tam robia neskutočnú prácu. Tie zvieratká sú obeťou nás ľudí. A ako sa hovorí, spoločnosť je taká, ako sa správa k najslabšiemu článku. V tomto smere sme trochu ignoranti voči zvieratám. Stále sú v zákone definované ako vec. Kým sa toto neposunie, neverím príliš ani v úspech pomoci človeka človeku.


Nedá mi neopýtať sa, aké prežívate momentálne obdobie. Ste zamilovaná a šťastná?

Áno, som. Ale mojím zámerom je byť vždy šťastná. Neupínať sa na nič, ale slobodne sa tešiť z toho, čo život prináša. Niekedy je lákavé podmieňovať šťastie len jednou vecou v živote. A zároveň je to škoda. Lebo tých črepín pre mozaiku šťastia dostávame denne mnoho.

1.jpg

Foto: 
Petra Bošanská

- - Inzercia - -