Dnes je utorok, 25.jún 2019, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Darujte blízkym zdravie a relax v kúpeľoch

december 07, 2016 - 10:59
O chvíľu sú to opäť Vianoce a vy znova stojíte pred dilemou: darovať knihu alebo papuče? Ak chcete darčekom naozaj potešiť, máme pre vás skvelý tip. Darujte svojim blízkym pobyt do Kúpeľov Trenčianske Teplice.

Jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku zachovávajú tradíciu kúpeľnej liečby, známu na našom území po celé stáročia. Svojím špeciálnym minerálnym zložením prináša liečivá voda v Trenčianskych Tepliciach úľavu už viac ako 100 rokov a je vynikajúca na boľavé chrbty, osteoporózu a iné problémy pohybového ústrojenstva. Kúpele ponúkajú oddych v liečivej termálnej vode a kúpeľné procedúry pod vedením skúseného odborného personálu.

hammam_fontana.jpg

Foto: 
Kúpele Trenčianske Teplice

Klenotom kúpeľov je sírny termálny prameň vyvierajúci z hĺbky 1200 m. Denne sa dostanú na povrch až dva milióny litrov liečivej vody s priemernou teplotou od 39 °C. Prameň vyviera priamo do bazéna Sina a vodu netreba ohrievať ani ochladzovať, zachováva si pôvodné chemické zloženie, čím sa maximalizuje jej liečivý efekt.

Kúpele Trenčianske Teplice prešli v uplynulých rokoch viacerými rekonštrukciami a okrem liečivej vody a nádhernej prírody ponúkajú aj rôzne zaujímavosti a pamiatky. Historickou raritou je stále funkčná orientálna odpočiváreň Hammam, postavená v maurskom slohu. V čase jej kolaudácie v roku 1888 musel stavbu odobriť miestokráľ Izmail a vtedajšia majiteľka kúpeľov Ifigénia de Castries d´Harcourt za ním musela vycestovať až do Egypta. Podobnú pamiatku inde na Slovensku nenájdete.

masaz_hammam_2.jpg

Foto: 
Kúpeľov Trenčianske Teplice.

Už niekoľko rokov sa obľube teší aj vonkajší vyhrievaný bazén Grand. Nerezový bazén je dlhý 25 metrov, teplota vody sa pohybuje na úrovni 33 °C a v zime v spojení s vonkajších chladnejším vzduchom pôsobí príjemne a osviežujúco. V bazéne nechýbajú vzduchové lôžka, sedadlá s hydromasážnymi tryskami či chrliče vody, ktoré sa postarajú o jedinečný zážitok z kúpania. Bazén Grand nájdete priamo v centre Trenčianskych Teplíc uprostred pešej zóny a je k dispozícii nezávisle od počasia po celý rok.

mineralne_fango.jpg

Foto: 
Kúpele Trenčianske Teplice

Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú návštevníkom niekoľko pobytových programov, čím vychádzajú v ústrety všetkým vekovým kategóriám. Výborný tipom na darček je napríklad obľúbený pobyt Dr. Klasik. V súčasnosti najpopulárnejší pobytový program je až do 28.02.2017 za zvýhodnenú cenu vďaka akcii S polovičkou za polovičku.
Venovaním liečivého kúpeľného pobytu darujete zdravie a relax a to je viac ako hmotné dary.

Viac informácii o pobytoch na www.kupele-teplice.sk

- - Inzercia - -