Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Baví Ťa život a to, čo robíš? Si online? Objav svoj talent!

december 09, 2016 - 20:23
Európsky týždeň odborných zručností sa koná 5.-9. decembra 2016. Cieľom je dlhodobo podporovať odborné zručnosti a vzdelávanie na stredných školách. V tomto týždni sa konajú rôzne aktivity v členských a kandidátskych krajinách EÚ, pričom na Slovensku je registrovaných od septembra do decembra 17 aktivít.

Celoslovenský online projekt Objav svoj talent je určený študentom stredných odborných škôl na podporu kreativity a komunikácie. Nesie názov európskej inciatívy, lebo všetci nadšenci, ktorí projekt pre študentov vymysleli a podporili, veria, že v tejto krajine je veľa talentu a dobrej vôle.

Podpora odborného vzdelávania súvisí s rozvojom talentov. Schopnosť identifikovať a rozvíjať talent posúva vpred celú spoločnosť na každej úrovni počínajúc technológiami až po umenie. Európska komisia pri tejto príležitosti vyzvala na spoluprácu komerčného a verejného sektora v rámci agendy New Skills Agenda.

Budúci cukrári, kuchári, programátori, učiteľky, sestričky, technici, stavbári, ekonómky, elektrikári, muzikanti, tanečníci, grafici, strojári, drevári, záhradníci, chemici? Študenti odbornej školy? Ukážte, že vás TO baví!

Sprav fotku, na ktorej ukážeš svoj talent. Nahraj ju na svoj instagram účet, pridaj hashtag #objavsvojtalent, daj follow na profil @objavsvojtalent a si v hre.

Ambasádormi projektu sú absolventi odborných škôl

Katka Húsková je majsterka odborného výcviku učebného odboru cukrárska výroba na Spojenej škole internátnej v Žiline, kde študovala. Škola je určená pre žiakov s mentálnym, telesným postihnutím a žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia. „Nájde sa na svete vôbec niekto, kto by nemal rád sladké? Pre niekoho slasť, pre mňa životné poslanie. Vyčarovať úsmev koláčikom. Skúste aj vy.“ 

Igor Fech študoval na konzervatóriu a teraz vedie individuálne hudobné kurzy vo svojej súkromnej hudobnej škole. „A prečo by mali študenti poslať svoje foto? Predsa aby zviditeľnili svoj talent a nasmerovali kreativitu ešte lepším smerom do života.“

Michal Dragan začal študovať za kuchára-cukrára. Ale zlákali ho sociálne siete a online svet. Teraz plánuje a vedie online kampane, prednáša, pracuje pre významných klientov a občas pomáha tretiemu sektoru a dobrej myšlienke.

 Organizátorom súťaže je agentúra Comm s.r.o., ktorá projekt dizajnovala komunikačne a realizuje ho v spolupráci s dobrovoľníkmi a podporou komerčných subjektov, ktoré darujú do súťaže 15 notebookov pred študentov. Odbornú porotu tvoria ambasádori, zástupcovia partnerov a fotograf.

- - Inzercia - -