Dnes je sobota, 21.apríl 2018, meniny má: Ervín
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Marika Gombitová exkluzívne pre Slovenku: Láska musí zvíťaziť nad zlom

december 16, 2016 - 14:35
Ľudia na jej návrat veľmi dlho čakali, no dočkali sa. MARIKA GOMBITOVÁ je ako svieži vánok pozitivizmu a novej chuti do života. Znova spieva, vystupuje, stretáva sa s fanúšikmi, teší sa z každého nového dňa. Aké budú jej sviatky, koľko tajných komnát otvorila vo svojej autobiografickej knihe, ale aj to, čo sú medové žuvačky, prezradila v nasledujúcom rozhovore, ktorý poskytla len a len Slovenke.

Ľudia bez ohľadu na to, či vás poznajú osobne, alebo nie, vravia vám tak krásne familiárne, Marika... 

Áno, stáva sa mi to veľmi často a je to veľmi milé, funguje to tak vlastne celé roky. V tom oslovení cítim ich lásku, a to ma samozrejme nesmierne teší.

Stále ste im blízka, človek, ktorého majú radi a prajú mu len to najlepšie. 

Keď sú ľudia prajní, je to úžasný pocit. Verím v to, že keď sa človek správa pekne, v dobrom sa mu to vráti.

Keď som čítala vašu knihu Úlomky spomienok, dojala ma jedna z vášho z detstva. Hovorili ste o o tom, ako váš otecko včeláril a vy s ním. Toto isté som prežila aj ja... Tiež ste dostávali za odmenu pri točení medu medové žuvačky?

(smiech) Áno! Keď otecko stáčal z plástov med, tak zvyšok pozbieral. Tieto kúsky plástu boli obalené medom a my sme ich s blaženým pocitom žuvali. Pamätám si, že mi to tiež prišlo na myseľ, keď som nahrávala pesničky pre film režiséra Juraja Jakubiska Tisícročná včela. Na medové žuvačky sa skrátka nedá zabudnúť.

Ako dlho ste v duchu zoraďovali a selektovali spomienky, myšlienky, ktoré do knihy dať a nedať?

Knižku som intenzívne pripravovala viac ako rok. Mala som dosť jasnú predstavu, ako by mal jej obsah vyzerať. Vedela som, že chcem úprimne hovoriť o svojom živote, neodhaľovať senzácie, ale svoje ja. Podľa milo pozitívnych ohlasov verím, že to fanúšikovia a čitatelia ocenili.

Krásne ste spomínali i na zvieratká, robia vám v súčasnosti nejaké zvieratká spoločnosť? Niečo huňaté, túlivé, čo vám robí dobrú náladu?

Áno, mám dvoch psíčkov, bišónikov. Sú to dvojičky a volajú sa Láska a Lucky. Zažívame spolu mnoho veselých chvíľ, dávajú mi veľa energie a elánu.

V knihe otvárate nielen 13. ale asi aj 27. tajnú komnatu svojho života. Cítili ste potrebu povedať všetko a vysvetliť mnoho neprávd, ktoré o vás počas posledných rokov kolovali?

Myšlienkou uverejniť svoje spomienky som sa zaoberala už duší času. Občas ma trápilo, že niektoré záležitosti nemám možnosť ovplyvniť, preto napísať vlastnú knižku a uviesť veci na pravú mieru bolo pre mňa vhodným riešením.

Mali ste pocit, že ste to fanúšikom dlžili? 

V predvianočnom čase som skôr chcela svojich priaznivcov potešiť a dať im niečo zo seba. Mala som veľa zážitkov, hudobných i osobných, ktoré neboli nikdy publikované, a tiež fotky, ktoré som zatiaľ nevyužila a rada som sa o ne teraz s mojimi fanúšikmi podelila.

Počas vašej odmlky sa o vás hovorilo ako o bájnej bytosti, a každý, bez ohľadu na to, či má, alebo nemá rád vašu hudbu, očakával váš návrat. Aký bol ten impulz, že ste si definitívne povedali dosť, idem opäť ľuďom otvoriť svoju náruč?

Pre mňa je veľmi dôležité, aby som mala vytvorené pevné zázemie a okolo seba tím ľudí, na ktorých sa môžem stopercentne spoľahnúť. To sa mi teraz podarilo a som za to nesmierne vďačná.

Aké budú vaše tohtoročné Vianoce? S kým ich strávite?

Vianoce budem tráviť s mojimi najbližšími a ich rodinami, tak ako v minulých rokoch. Štedrý večer zakaždým začíname modlitbou a poďakovaním za celý uplynulý rok. Na štedrovečernom stole bude tradične prichystaná kapustnica, zemiakový šalát a vyprážaná ryba.

Celý rozhovor si môžete prečítať vo vianočnej Slovenke č. 49 - 50!

- - Inzercia - -