Dnes je pondelok, 24.jún 2019, meniny má: Ján
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Za Georgom Michaelom smúti celý svet: Takéto sú reakcie známych osobností

december 26, 2016 - 10:27
Vo veku 53 rokov zomrel anglický spevák George Michael. Naposledy vydýchol 25. decembra v jeho dome v Goring-on-Thames v Oxfordshire. Smutnú správu potvrdili členovia rodiny zosnulého v spoločnom vyhlásení.

„S veľkým smútkom musíme potvrdiť, že náš milovaný syn, brat a priateľ George zomrel v pokoji vo svojom dome počas Vianoc. Rodina by rada požiadala o zachovanie súkromia v týchto náročných časoch," uviedli.  Zástupcovia polície, ktorých privolali do interpretovho domu spolu so záchranármi, vyhlásili, že príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Ďalšie informácie plánujú zverejniť až po pitve. Spevákov manažér Michael Lippman však povedal, že interpret skonal na zlyhanie srdca. Na úmrtie Georgea Michaela už reagovalo prostredníctvom sociálnych sietí množstvo osobností. 

„Mám zlomené srdce zo straty môjho milovaného priateľa Yoga. Ja, jeho milovaní, jeho priatelia, svet hudby, svet všeobecne. Navždy ťa budeme milovať," napísal Michaelov niekdajší kolega z už nefungujúcej skupiny Wham! Andrew Ridgeley. 

„Som v hlbokom šoku. Stratil som milovaného priateľa - najmilšiu, najštedrejšiu dušu a geniálneho umelca. Moje srdce je s jeho rodinou a všetkými jeho fanúšikmi," napísal hudobník Elton John k ich spoločnej fotografii na službe Instagram. 

„Zbohom, môj priateľ. Opustil nás ďalší úžasný umelec," speváčka Madonna. 

„Som absolútne zdevastovaný správou o strate Georgea Michaela. Bol naozaj geniálny talent, je to smutné, smutné, smutné," napísal frontman kapely ABC Martin Fry.
„2016 - strata ďalšej talentovanej duše. Všetka naša láska a sympatie smerujú k rodine Georgea Michaela," uviedli členovia formácie Duran Duran. 

„George? George Michael? Nie, to nie. Je to viac ako smutné. RIP George Michael," napísal Brian May z kapely Queen. 

„Neuveriteľné. RIP George Michael," herec, komik a filmár Ricky Gervais.

„Och, nie. George Michael RIP," hudobník a producent Gary Numan. 

„George Michael. Ty si bol viac ako legenda," reagoval člen skupiny Wolf Alice Theo Ellis. 

„Môj Bože. George Michael nie! Nie, nie, nie, nie, nie! Tento rok sme stratili veľa krásnych osobností. RIP. Budeš nám neuveriteľne chýbať," speváčka LeAnn Rimes. 

„Práve som sa dopočula o smrti môjho priateľa Georgea Michaela. Bol to taký geniálny talent. Som taká smutná," moderátorka Ellen DeGeneres. 

„Je tomuto roku koniec? Veľmi veľa ľudí zomiera. Odpočívaj v pokoji, George Michael," herec William Shatner. 

„Miloval som Georgea Michaela tak dlho, ako si len dokážem pamätať. Bol veľkou inšpiráciou. Vždy bol nadčasový,“ herec a moderátor James Corden. 

„Odpočívaj so žiariacimi hviezdami, George Michael. Našiel si svoju slobodu, svoju vieru. Boli to tvoje posledné Vianoce a budeš nám chýbať," herec George Takei odkazujúc na spevákove piesne Freedom, Faith a Last Christmas. 

„No tak, 2016. Toto už je fraška. RIP George Michael," herečka a speváčka Audra McDonald.

„Sme smutné zo správ o smrti Georgea Michaela. Bol veľkou inšpiráciou," sesterské hudobné duo Tegan and Sara. 

„Môj Bože. Odpočívaj v raji George Michael - ikona, spojenec, legenda," komička a herečka Margaret Cho. 

- - Inzercia - -