Dnes je nedeľa, 27.máj 2018, meniny má: Iveta
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Charizmatická Vica Kerekes: Aké je herečkino skutočné JA?

december 28, 2016 - 14:50
Slovenskú herečku s maďarskými koreňmi médiá vykresľujú ako dračicu, ktorá svojím šarmom na plátnach kín opantala nejedného muža. Energická VICA KEREKES však pre Slovenku priznala, že jej skutočné JA vo filmoch nikdy nevidíme. Pri pohári šampanského sme sa krásnou ryšavkou rozprávali o tom, aká je naozaj nespútaná Vica.

Po dlhšom čase ste opäť účinkovali vo filme a tentoraz ste si zahrali v pokračovaní českej rozprávky Anjel pána. Ako prebiehalo nakrúcanie?

Pre mňa je to niečo ako udalosť, keď môžem hrať v rozprávke. Zatiaľ som mala šťastie hrať Dažďovú vílu a teraz v krásnom príbehu Anjel pána. Ani to neviem slovami opísať. Je to skôr dar ako práca.

Takže na Vianoce ste si prišli na svoje...

Samozrejme! Aj na Štedrý deň som ozdobovala stromček a pozerala všemožné rozprávky. Na Vianoce sa vždy s rodinou kvôli niečomu pohádame, ale všetko je to s láskou. Na uzmierenie si dáme pohárik dobrej pálenky a ďalej si vychutnávame vianočnú atmosféru.

Chceli by ste si ešte zahrať princeznú v rozprávke?

Asi by som bola nezbedná princezná. (smiech) Ak by sa našla taká rola, zrejme by som ju zobrala. Som však rada, že v rozprávke Anjel pána 2 som hrala matku. Vyskúšala som si opäť inú polohu v herectve.

Vy ste takým unikátom, hráte na Slovensku, v Česku a Maďarsku. Vidíte veľké rozdiely medzi jednotlivými krajiny z hľadiska herectva?

Nevnímam tu nejaké zásadné rozdiely. Samozrejme, Slovensko a Česko sú si podobnejšie. Žiaľ, v Maďarsku nie sú také príjemné podmienky pre hercov ako tu. Možno je to aj preto, že v Maďarsku je veľmi málo filmových fanúšikov.

Ako vyzerá váš všedný deň, keď nemusíte nič robiť? 

Upratujem. (smiech) Beriem to ako očistu, pretože popri upratovaní premýšľam nad tým, čo sa udialo a ako môžem riešiť vzniknuté problémy. Tiež milujem knihy a veľmi rada sa stretávam so svojimi priateľmi. Som veľmi spoločenský typ a aj preto chodím na kurz angličtiny. Všimla som si, že nie som vôbec dobrodružná povaha. Nerada robím zaujímavé veci, pretože tie zažívam v práci.

Pár mesiacov sme o vás nemali žiadne správy... Prečo?

Klasický zákon schválnosti. Sedem mesiacov som nemala žiadnu pracovnú ponuku a teraz prišlo všetko naraz. V takýchto chvíľach si človek v sebe musí zachovať pokoj a harmóniu. Aj ja som si hovorila: „Vydrž, zase ti príde nejaká filmová rola.“ Tak sa aj stalo.           

vica_5.jpg

Foto: 
arch
      

Ako ste trávili tieto mesiace?

Nesedela som doma, ale trávila som čas na Novom Zélande. Lenže s tým vedomím, že keď sa vrátim, čaká ma doma nakrúcanie dvoch filmov. Jeden však zrušili a druhý sa posunul o pár mesiacov. Tam som si žila na vysokej nohe a potom sa stalo toto.  Trochu som spanikárila, ale povedala som si, že ten voľný čas musím produktívne využiť. Nabrala som silu a začala som chodiť do autoškoly. V auguste som však opäť začala s nakrúcaním, tak doteraz mi ostali nejaké hodiny jazdenia.

Neuvažovali ste preto nad koncom kariéry?

Každý deň sa spochybňujem. V mojej brandži nie je nič isté. Aj dnešná doba je taká, že sme neustále zvedaví na nové, vzrušujúce veci. Neviem, prečo je to tak. Kedysi sme si viac všetko vážili. Teraz nemáme problém odkopnúť niečo, čo je stále v poriadku.

Máte nejakú hereckú métu, ktorú by ste chceli dosiahnuť?

Nemám a nikdy som nemala. Chcem len, aby som mohla stále hrať rozmanité úlohy.

Čo nemáte rada na práci herečky?

Nevedela by som si predstaviť hrať len v jednom hereckom súbore. Nemôžem o sebe stopercentne povedať, že som len herečka. Stále mám v hlave, že možno mi ostáva už len pár rokov hereckej kariéry. Preto mám aj záložné plány. Veľmi ma zaujíma napríklad psychológia, ale uvidíme, čo čas prinesie.

Už viac než dva roky tvoríte pár s výtvarníkom Lukášom Musilom. Čím si vás rozmaznáva?

On je úžasný v tom, že sa so mnou o všetkom rozpráva. Je veľmi náročný a vedľa neho nemám až tak veľa voľného času. Neustále nad niečím premýšľa a potom to spolu rozoberáme. Pamätám si, že v začiatkoch nášho vzťahu sme vkuse pozerali dokumentárne filmy. (smiech) Lukáš mal pocit, že máme málo času na Zemi a každý deň sa musíme niečo nové naučiť. Takto si ma rozmaznáva. (smiech)

Celý rozhovor nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 51-52

- - Inzercia - -