Dnes je nedeľa, 16.jún 2019, meniny má: Blanka, Bianka
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

VÁŠ PRÍBEH: Dokonalý život a kariéru hodila za hlavu, teraz tancuje na Bali

december 29, 2016 - 12:26
Reklamy, dabing, šou v rádiu a nespočetné množstvo iných aktivít vymenila za obrovské dobrodružstvo. Kreatívna duša KATARÍNA KUREČKOVÁ, ktorú roky živí práca v médiách, získala štipendium na Bali, kde študuje tanec a indonézsky jazyk. Čím si ju táto krajina najviac získala?

Šikovná tmavovláska s nezameniteľným úsmevom pracuje od svojich pätnástich rokov. Presne taký čas sa venuje vymýšľaniu a textovaniu reklám, robila spíkerku v siedmich rádiách, píše do časopisov, občas si odskočí do dabingového štúdia a zahrala si aj v slovenskom trháku Kandidát. Prečo sa rozhodla opustiť mediálny svet a nechala sa zlákať exotickým ostrovom Bali?

„Nikdy pre mňa nebol vysnívanou destináciou, skôr som mala pred touto časťou sveta rešpekt. Dvakrát som bola v Austrálii a dvakrát som skončila v nemocnici, moje telo si s miestnou klímou nejako nesadlo. Nemala som potrebu vypnúť a utekať na druhý koniec sveta, doma mi bolo dobre, ale to predsa neznamená, že niekde inde nemôže byť ešte lepšie,“ hovorí so smiechom Katka, ktorá mala pracovný svet na Slovensku nastavený doslova ideálne. Trojdňový pracovný týždeň v reklamke, víkendová päťhodinová šou v rádiu a popritom čas na ďalšie zákazky, dabing, jogu či tanec.

2.jpg

Foto: 
archív K.K.

17.jpg

Foto: 
archív K.K.

Jej bohémskej duši to však nestačilo a rozhodla sa využiť možnosť, ktorú človek dostane raz za život, ak vôbec. „Keď som sa od kamarátky dozvedela o ročnom tanečnom štipendiu v Indonézii a tesne som spĺňala vekový limit, šla som do toho! Jednou z podmienok programu Darmasiswa je, že nesmiete mať deti ani manžela, tak som využila svoje ‚bezzáväzkové obdobie‘, podala si prihlášku a keď ma vybrali, ocitla som sa na Bali. Pôvodne som sem prišla na rok, ale škola nám dala možnosť predĺžiť si štúdium, tak si veselo študujem ďalej... Roky ma živia nápady a tento nápad sa mi veru celkom pozdáva,“ smeje sa ostrieľaná kreatívka Katka, ktorej reklamy poznáte dozaista aj vy. Patria totiž v mediálnom svete medzi tie najvydarenejšie.

9.jpg

Foto: 
archív K.K.

Online aj na ostrove

Nemyslite si, že sa Katka po toľkých rokoch praxe úplne vzdala kreatívnej práce. „Vymýšľať a písať sa dá z celého sveta. Ak si navyše môžete ísť každé ráno zasurfovať, potom do školy zatancovať, vymýšľa sa jedna radosť! Je to veľmi príjemná a inšpiratívna zmena pracovného prostredia aj tempa. Momentálne píšem do niekoľkých slovenských časopisov a stále pracujem pre reklamky ako copywriter a ideamaker na voľnej nohe,“ hovorí Katarína, ktorá má cestovanie a dobrodružstvo v krvi.

12.jpg

Foto: 
archív K.K.

„Ešte počas štúdia na vysokej som si takmer každé leto odskočila niekam inam, tri mesiace som žila v New Yorku, v Londýne, na juhu Španielska, na Ibize... Pred pár rokmi som si dala ‚majstrovstvá sveta v cestovaní‘ a za 21 dní som navštívila Los Angeles – San Francisco – Havaj – Sydney – Singapur – Malajziu – Londýn... Môj pobyt na Bali je iný v tom, že po desiatich rokoch som sa vrátila do školy, ktorá nemá nič spoločné s mojím predchádzajúcim štúdiom žurnalistiky a masmediálnej komunikácie. Na Indonézskom inštitúte umenia sa učím tradičný balijský tanec, indonézky jazyk a jeden semester som sa venovala aj batike, drevorezbe a gamelanu, čo je tradičný hudobný orchester,“ vysvetľuje rozlietaná Katka, podľa ktorej je balijský tanec veľmi špecifický, expresívny až divadelný. Na prvý pohľad vyzerá možno jednoducho, ale správna technika dá podľa nej telu celkom zabrať. Je hlavne o koordinácii všetkých častí tela, správnom postoji a výraze.

 Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 51-52

- - Inzercia - -