Dnes je pondelok, 17.december 2018, meniny má: Kornélia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Americké princezné - Hviezda z Kysúc

december 29, 2016 - 13:23
Americké princezné žili svoj americký sen. Hollywood im ležal pri nohách, no ich túžbou bolo získať šľachtický titul a vstúpiť medzi nobilitu starého kontinentu. Prianie sa im splnilo. No šťastie im to neprinieslo.

Americké princezné - Hviezda z Kysúc

americke_princezne_pola_negri_003.jpg

Americké princezné - Pola Negri
Americké princezné - Pola Negri
Foto: 
Reprofoto - POLA NEGRI / Veronika Pauková

Keď pred stodesiatimi rokmi Jurajovi Chalupcovi, umelecky nadanému drotárovi z Nesluše, vložila pôrodná baba do náručia jeho prvorodenú dcéru Apoloniu, netušil, že z toho drobného dievčatka vyrastie hviezda, ktorá si ako prvá Európanka podmaní Hollywood a otvorí jeho brány svojim nasledovníčkam spoza oceánu.
Budúca diva sa narodila v poľskom Lipne,kam jej rodičov priviedol otcov tulácky život a tam začala pomaly stúpať aj jej hviezda. Matka Eleonóra Kielczewska, pochádzajúca zo schudobneného šľachtického rodu, si veľmi skoro všimla dcérin talent a aj napriek otcovým protestom ju všemožne podporovala. Keď Juraja pre falšovanie dokladov, čím si privyrábal na živobytie, odsúdili a uväznili, Eleonóra sa s ním rozišla, zoznámila sa so zástupcom riaditeľa Varšavských divadiel a Apolóninej kariére už nič nestálo v ceste. Vyštudovala balet a divadelnú školu a vo veku sladkých pätnástich rokov zažiarila v Malom divadle vo Varšave ako anjel v komédii Alexandra Fredryho. Tento debut ju priam raketovo odštartoval ...

Viac sa dočítate v najnovšej Slovenke 51-52/2016

slovenka_51-52_2016.png

Titulka Slovenka 51-52 / 2016
Titulka Slovenka 51-52 / 2016
Foto: 

- - Inzercia - -