Dnes je streda, 24.júl 2019, meniny má: Vladimír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Opustili nás legendy: V roku 2016 zomreli Leopold Haverl, Juraj Slezáček, Anton Srholec a ďalšie osobnosti...

december 30, 2016 - 11:50
K smutným udalostiam roku 2016 treba zaradiť aj úmrtia významných osobností z domácej a svetovej scény.

Anton Srholec

V januári nás navždy opustil Anton Srholec, saleziánsky kňaz, človek, ktorý celý svoj život zasvätil pomoci tým najbiednejším. „Ďakujem, že som tu bol,“ boli jeho posledné slová na smrteľnej posteli.

Karol Polák

Vo veku 81 rokov zomrel legendárny športový komentátor Karol Polák.  Počas viac ako troch desaťročí, ktoré strávil v Slovenskej televízii, odkomentoval 12 olympijských hier, 9 majstrovstiev sveta vo futbale a 26 MS v krasokorčuľovaní.

David Bowie

V januári sme sledovali aj poslednú rozlúčku s fenomenálnym hudobníkom Davidom Bowiem.

Leopold Haverl

Piateho februára sme sa museli rozlúčiť s ďalšou osobnosťou, ktorá sa natrvalo zapísala do našich dejín. do hereckého neba odišiel Leopold Haverl, umelec, ktorý oslovil niekoľko generácií a ktorého si Slovensko bude dlho pamätať.

Prince

Smútok zavládol aj vo svete popmusic: 21. apríla zomrel americký spevák Prince, vo veku 57 rokov sa predávkoval liekmi proti bolesti.

Karol Machata

Tretieho mája nás navždy opustil fenomenálny herec a dlhoročný člen Činohry SND Karol Machata. Hoci už dlhší čas žil v ústraní, jeho smrť zasiahla mnohých obdivovateľov „zlatej“ hereckej generácie.

Juraj Slezáček

V auguste odišiel do hereckého neba aj herec Juraj Slezáček, ktorý prehral boj so zákernou chorobou.

Věra Časlavská 

V tom istom mesiaci sme sa rozlúčili s československou športovou legendou, sedemnásobnou olympijskou víťazkou v gymnastike Vĕrou Čáslavskou.

Michal Kováč

S úctou a pietou sme 5. októbra odprevadili na poslednej ceste prvého prezidenta samostatnej Slovenskej republiky Michala Kováča. S bývalou hlavou štátu sa prišli do ulíc Bratislavy rozlúčiť tisícky ľudí.

Ľubo Gregor

Vo veku 73 rokov prehral svoj boj s chorobou herec Ľubo Gregor. Člen divadla Astorka, ktorý si zahral aj postavu v úspešnom filme Eva Nová, nás opustil 17. novembra.