Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Herec Roman Pomajbo má doma malú dabingovú hviezdu!

január 17, 2017 - 10:42
Herec Roman Pomajbo má ešte chvíľu zimné prázdniny a tak všetok svoj čas naplno venuje svojim trom krásnym dcérkam. Každá z nich je svojská a prejavuje sa inak, no zdá sa, že stredná dcérka Noemi tak ako ocino vykročila pravou nohou vpred po hereckom chodníčku.

Noemi má za sebou prvú skúsenosť s dabingovým herectvom. Vo filmovej novinke Všetko alebo nič prepožičala svoj jemný detský hlások malej hrdinke Lucke. Práca to nebola jednoduchá, no bezpochyby zaujímavá. Noemi totiž ešte nechodí do školy a nevie čítať. „Noemi vybrali pri konkurze, hľadali hlások, ktorý by sa k malej herečke najviac hodil. Poviem vám, bol to pôrod a aj som si ponadával,“ smeje sa Roman Pomajbo, ktorý do dabingového štúdia chodil spolu s dcérkou.

„Každú jednu vetu som jej prečítal a snažil som sa jej ju aj vysvetliť, aby ju pochopila a aby vedela, ako ju má vysloviť. Trvalo to niekoľko dní a na konci už bola taká vytrénovaná, že dokázala po režisérke zopakovať vetu aj so správnou emóciou a nábojom v hlase. Veľmi ma prekvapila, som na ňu hrdý, aj preto, že dokázala pracovať niekoľko hodín,“ hovorí.

Každá je herečka

Roman od začiatku tvrdil, že on nie je z tých, kto svoje deti tlačí za každú cenu do práce. Skôr bol za to, aby si naplno a čo najdlhšie užívali detstvo. „Netlačím na pílu. Priznám sa, najskôr som to trochu brzdil. Každý si o svojich deťoch myslí, že sú najvýnimočnejšie, najmilšie, najzlatšie, to isté si samozrejme myslím aj ja o mojich, ale čo narobím, keď také naozaj sú,“ hovorí s humorom jemu vlastným.

 „Ale potom som si povedal, veď prečo to nezachytiť a nepodeliť sa o ich talent aj s divákmi? Takže, keď motyka vystrelí a príde nejaká ponuka, nebudem im brániť. Vidím na nich, že genetika urobila svoje a čosi z herectva sa na ne nalepilo, každá je herečka tak trochu inak. Najstaršia Vivien vie nádherne a pútavo rozprávať, počas rozprávania doslova hrá, mení hlasy, vidím v nej veľký potenciál, Noemi má za sebou spomínaný dabing a najmladšia? Tá ich ešte obe prebehne. Do laty nás dáva najviac ona,“ dodáva so smiechom. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.3

- - Inzercia - -