Dnes je pondelok, 22.júl 2019, meniny má: Magdaléna
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Rosnička Mirka Almásy čelí rodinnej kliatbe: Ako s ňou bojuje?

február 01, 2017 - 09:44
Sú rodiny, ktoré priťahujú nešťastia ako magnet, až príliš často na to, aby sa tieto tragédie považovali len za bežnú náhodu. V takých chvíľach z úst zdrvených pozostalých zvykne vykĺznuť slovo „kliatba“ a začnú pátrať po tajomstvách predchádzajúcich generácií. Väčšinou vždy na niečo prídu.

Takýto problém riešila vo svojej blízkej rodine aj populárna markizácka rosnička Mirka Almásy. Milá, usmievavá moderátorka, mamička dvoch detí, žijúca v harmonickom manželstve, však pozná popri tej slnečnej aj temnejšiu a smutnejšiu stránku života. 

„Každý rok odchádzal z našej rodiny niekto mladý, tak medzi 30. a 40. rokom a stretávali sme sa len na pohreboch,“ hovorí sympatická blondínka, ktorá pred niečo vyše desiatimi rokmi pochovala brata. „Marcel zomrel v spánku, mal iba 32 rokov,“ spomína so smútkom. A hoci si bratovu smrť aj objektívne zdôvodňuje: „Veľmi veľa pracoval, takmer nedokázal oddychovať a napriek tomu, že mal zdravotné problémy, lekárom sa vyhýbal,“ ďalšie úmrtia mladých príbuzných už v nej budia podozrenie. „Sesternicu zmietla vlna, keď sa šla predstaviť rodičom svojho snúbenca, ďalší z bratrancov utrpel zranenia na motorke, následkom ktorých umrel, a dva roky po smrti môjho brata sme boli opäť na pohrebe. Len dva roky po tom, ako sme pochovali brata, tragicky zahynul náš ďalší bratranec. Nešťastnou náhodou sa udusil v aute spolu so svojou partnerkou.“ Práve na pohrebe tohto bratranca, jedna z príbuzných vyslovila podozrenie, že ide o kliatbu. Vraj ktosi z predchádzajúcich generácií sa dostal do konfliktu a počas hádky bola v nenávisti vyrieknutá veta: „ Nech všetky deti z vašej rodiny pomrú. Pravdou je,“ pokračuje Mirka, „že mám už len jedného bratranca a neter.“

Je celkom prirodzené, že tí, čo sú vystavení takémuto náporu smútku a nešťastia, hľadajú pomoc doslova všade. „Otcova sestra vyhľadala ľudí, ktorí sa venujú snímaniu rodovej kliatby a v strachu o svoje deti som čosi podobné podstúpila aj ja,“ dodáva a vyjadruje vieru, že ju ničivá sila nenávisti obíde.

Dá sa proti kliatbe bojovať?

Dá sa povedať, že v dnešnej dobe sa doslova roztrhlo vrece s rôznymi mágmi, ktorí vám sľubujú, že vás očistia od karmického prekliatia, no veľká väčšina z nich vás očistí akurát tak od peňazí. „Nikto nevie robiť zázraky,“ reaguje liečiteľka Andula, ktorá sa zaoberá podobnými prípadmi. „A za najväčší hriech považujem to, keď sa niektorí akože liečitelia hrajú na polobohov a za veľké peniaze nasľubujú nešťastníkom hory-doly.“

Andula na nás pôsobí ako jednoduchá žena, ktorá pomáha ľuďom zbaviť sa rôznych nešpecifikovaných ochorení, no v jej metódach nechýba zdravé, racionálne jadro. „Kliatba zasiahne len tých, ktorí sa jej boja,“ hovorí. „Skrátka, psychicky slabších jedincov, ktorí sú vystavení manipulácii silnejšími osobnosťami. Človek, pokiaľ je silný, sa nemusí ničoho obávať.“ A na otázku, kde má nájsť v sebe vnútornú silu jedinec, ktorého stíha jedno nešťastie za druhým, odpovie: „V hlbokej a úprimnej viere v Boha. To je to, čomu učím ľudí, ktorí za mnou prichádzajú a ktorým v tomto smere pomáham už viac ako štyridsať rokov.“ Asi vie, čo hovorí, lebo klienti ju neprestajne vyhľadávajú a diár ma zaplnený už na niekoľko mesiacov dopredu.

_1013347.jpg

Foto: 
archív M.A.

Napriek svojim vyjadreniam Andula tento problém nebagatelizuje. Priznáva, že nenávisť má veľkú silu a často môže uškodiť človeku, ak sa obeť nevie dostatočne mentálne brániť. „Je rozdiel medzi kliatbou a urieknutím. Zatiaľ čo kliatba má silnejšie účinky a z človeka ju vie snať len zásah zhora, voči urieknutiu sa dá bojovať rôznymi očistnými rituálmi.“ Tie rituály sú samozrejme jej tajomstvom a napokon nijaký univerzálny ani neexistuje.

zak_0886.jpg

Foto: 
tv markiza

Andula ich pripravuje pre každého svojho klienta zvlášť. Tieto schopnosti nadobudla ešte v detstve a ničivú silu zlorečenia zažila aj vo svojej rodine. „U nás umierali ženy s menom Marta,“ hovorí. „Predčasne na onen svet odišla moja mama Marta, aj sestra, ktorá dostala meno po nej. Vtedy som si povedala dosť. Už sa nikdy nijaká žena v našej rodine nesmie volať Marta. Sestra musí byť posledná a musí si toto prekliatie odniesť so sebou do hrobu. A funguje to. Sila mojej vôle bola silnejšia, ako kedysi dávno vyrieknuté prekliatie a odvrátila všetko zlo. Samozrejme, že som sa obrátila o pomoc na Boha. Neboli to modlitby, ale doslova som sa s ním o svojich problémoch rozprávala a prosila ho o pomoc. A vlastne toto je metóda, ktorej učím ľudí a ktorá im skutočne pomáha.“

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.5

- - Inzercia - -