Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Kristína Farkašová krstila svoju druhú knihu: Nájdu sa v nej všetci rodičia

február 15, 2017 - 13:28
Herečka Kristína Farkašová pokrstila v utorok večer v jednom z bratislavských kníhkupectiev svoju druhú knihu Stále som mama.

Známa Bratislavčanka v novinke denníkovým štýlom mapuje obdobie od dovŕšenia druhých narodenín svojich dcér až po ich nástup do škôlky. „Matilda a Ela sa od vydania prvej knižky úplne zmenili. Sú to parťáčky, samostatné bytosti, sú to moje najlepšie kamarátky, s ktorými strašne veľa cestujeme, bez akýchkoľvek prekážok a ktoré majú debilný zmysel pre humor. Stále síce dlho trvá, kým ich uspím - to sa jediné nezmenilo, ale inak je to úplne geniálne,“ povedala Farkašová, ktorú do ďalšieho písania nakopol okrem iného i veľký úspech jej knižného debutu Som mama (2015). 

„Doteraz som z toho celkom prekvapená. Nechápem to, ale strašne za to ďakujem a veľmi si to vážim. Možno to súviselo s tým, že som sa nesnažila niečo napísať, ale že to išlo samé. Začala som blogmi a potom ma ukecali z Ikaru. Bola som teda ukecaná na druhú, ale pravdupovediac ani sa mi nedalo prestať písať, pretože sa mi z toho stala taká závislosť a moje grafomanské ja skrátka neodolalo,“ zasmiala sa herečka v rozhovore pre agentúru SITA. „Denník si píšem od štvrtej triedy na základnej a mám vyštudovanú dramaturgiu, takže mi to je celý život blízke, akurát som nikdy nevedela, o čom mám písať, až kým som si neporodila dve inšpirácie,“ poznamenala Farkašová. 

Knižku pokrstila trojica jej standupových kolegov Samuel Trnka, Michael Szatmary a Tomáš Hudák. „Za posledný rok som sa vrátila k stand-upu a oni traja sú moji veľmi blízki kamaráti a kolegovia, ktorých mám strašne rada. Prišlo mi, že ako matka detí vo veku od dvoch rokov po nástup do škôlky nie ste už len ogrckávaná, okakávaná, ošahávaná a ošľahaná mliekom, ale už trošku môžete robiť aj veci, ktoré vás bavia a ďalej si fungovať v nejakých svojich záľubách, čo pre mňa je stand-up,“ uviedla herečka. „ S týmito kolegami som teda v poslednej dobe trávila veľa času, dvaja z nich sú navyše otcovia a jeden je čerstvo ženatý, takže si myslím, že s tou knižkou aj dosť súvisia,“ dodala. 

Výberom krstných otcov chcela poukázať zároveň na fakt, že materstvo sa týka nielen žien, ale do veľkej miery v ňom zohrávajú rolu aj muži. „Chcelo to trochu chlapskosti do tej knihy. Nemyslím si, že materstvo je len mamičkovská téma, nie je to nejaká tabuizovaná vec, ktorá sa žije medzi štyrmi stenami, aspoň ja nie som taká mama a teší ma každý, kto to so mnou zdieľa. A podľa mojich doterajších skúseností čítajú moje veci aj otcovia. Strašne veľa mi píšu, z čoho som hrozne rada,“ uzavrela Farkašová. 

ZDROJ: SITA