Dnes je nedeľa, 21.apríl 2019, meniny má: Ervín
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Mestská časť aj tento rok pokračuje v projekte Palácová herňa čítania

február 17, 2017 - 15:36
Projekt je zameraný na rozvoj čítania, určený najmä pre deti mladšieho školského veku. Cieľom je vytvoriť vzťah detí k čítaniu a ku knihám, je vhodným prostriedkom, ako naučiť deti oveľa hlbšie porozumieť čítaným a počúvaným textom.

Zároveň je príležitosťou pre rodiny stráviť podnetný i zábavný čas. Deti (a niekedy aj spolu dospelými) riešia čitateľské „prípady“, záhady a rébusy. Na základe indícií hľadajú súvislosti, ktoré ich vedú pátraním, a týmto spôsobom sa naučia oveľa hlbšie rozumieť čítaným a počúvaným textom. Na každom stretnutí ich čakajú úlohy a hry zamerané na rozvoj intelektu i emocionality.

Deti sa s čitateľským  „prípadom“ zbližujú aj prostredníctvom hudby a pohybu. Každej herni je venovaná pesnička spojená s hádankou „prípadu“. Stretnutia sú situované do Zichyho paláca. Je to strategický krok Starého Mesta ako stimulovať vzťah detí ku kultúre Mesta, i ku kultúrnym pamiatkam. Príjemné prostredie paláca, možnosť plnohodnotne stráviť spoločný rodinný čas je dobrým vkladom aj do budovania kultúrneho povedomia detí.

Projekt je autorským modelom Timotey Vráblovej, vytvoreným na základe konceptu Ihriska čítania, ktorý realizuje v spolupráci s tanečnou školou Viery Sádovskej.

Prvé stretnutie, v PALÁCOVEJ HERNI ČÍTANIA sa uskutoční 25. februára, téma Prípad strateného kocúrika.

- - Inzercia - -