Dnes je piatok, 26.apríl 2019, meniny má: Jaroslava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Úspešnú kariéru modelky zavesila na klinec: Teraz sa venuje výrobe exkluzívnych prírodných sviečok

marec 02, 2017 - 13:12
Možno ste už počuli o ručne vyrábaných sviečkach LUMINIA, za ktorými stojí bývalá modelka Natália Gápľovská. Cieľavedomá Slovenka dokázala premeniť rodinné hobby na úspešný biznis, ktorý si našiel svojich priaznivcov už i v zahraničí.

Úspešná Slovenka, vďaka modelingu precestovala množstvo krajín, ale nikdy ju nenapĺňal tak ako vlastný biznis. Výroba sviečok bola v Natáliinej rodine už niekoľko rokov. „K vytvoreniu príjemnej domácej atmosféry som si vždy doma zapálila sviečku. Avšak to som používala tie klasické parafínové, ktoré sa u nás dajú kúpiť takmer všade. Každú zimu ma trápili priedušky, kašeľ a pri mojom zdravom a spokojnom životnom štýle lekári nevedeli prísť na jeho príčinu. Až môj strýko, ktorý sa venoval výrobe prírodných sviečok, mi povedal že problém môže byť v mojom každodennom pálení parafínových sviečok. I keď spočiatku skepticky som poslúchla jeho rady a nahradila ich jeho prírodnými. Na moje veľké prekvapenie choroby akoby zázrakom zmizli,“ hovorí o svojej skúsenosti sympatická brunetka.  Prírodné sviečky od jej strýka boli síce známe svojou vysokou kvalitou, ale nikdy nedosiahli taký veľký úspech ako LUMINIA. 

luminia0009.jpg

Foto: 
arc N.G.

Rodinné hobby premenila na úspešný biznis

Ako modelke sa Natálii síce darilo, ale vždy vedela, že toto povolanie nechce robiť dlhodobo. Po osobnej skúsenosti s prírodnými sviečkami, začala šíriť osvetu o škodlivom parafíne a vďaka veľkému záujmu okolia sa zrodila myšlienka vytvoriť tie najlepšie sviečky, ktoré nebudú škodiť zdraviu parafínom ani agresívnymi syntetickými vôňami. Založila exkluzívnu značku LUMINIA a určila rodinnej tradícii nový smer.

Potom nasledovali dlhé mesiace zdokonaľovania konceptu, štúdií a testovania rôznych druhov prírodných voskov, vôní a formovania jedinečného dizajnu sviečok. Okamžite po predstavení značky prišli prvé objednávky, ktoré sa neustále zvyšujú a LUMINIA sviečky prekročili hranice Slovenska. „Našu sviečku od nás dostala okrem iných i svetoznáma speváčka Adele a robili sme aj špeciálnu kolekciu pre pápeža Františka.“

luminia0003.jpg

Foto: 
arc N.G.

luminia0005.jpg

Foto: 
arc N.G.

luminia0006.jpg

Foto: 
arc N.G.

Bez toxických látok

Sviečky LUMINIA sú známe dlhým a extrémne čistým horením s minimálnym dymením. Keďže prírodné vosky sú tvrdšie ako parafín a majú vyšší bod topenia, horia raz tak dlho, ako by horela sviečka rovnakej veľkosti z parafínu. „Bola som zhrozená z toho, keď som zistila, aké je zloženie klasickej sviečky. Parafín je odpad z ropy, chemicky bielený a upravený do podoby vosku množstvom toxických až karcinogénnych látok. Splodiny, ktoré sa vylučujú pri ich pálení z dlhodobého hľadiska výrazne škodia zdraviu. Vo svete je to známy fenomén, ale u nás sa o škodlivosti takmer vôbec nehovorí,“ rozpráva Natália.

luminia0002.jpg

Foto: 
arc N.G.

luminia0001.jpg

Foto: 
arc N.G.

Pre tieto dôvody sa bývalá modelka rozhodla prísť na slovenský trh so sviečkami, ktoré sú nielen krásne, ale neškodia zdraviu. „Naše sviečky LUMINIA neobsahujú škodlivé chemikálie, konzervačné látky, ani parafín, ktorý je základom drvivej väčšiny bežne dostupných sviečok ako najlacnejší výrobný materiál.“

Špičkový dizajn i kvalita

Nevšedné, svieže, sladké, drevité či korenisté sviečky sú vlievané do ručne fúkaného skla od Bohemia Crystal a  majú nádhernú trblietavú štruktúru. Vďaka možnosti personalizácie etikety menom obdarovaného sú dokonalým darčekom pre našich najbližších. A uvedením mien novomanželov s dátumom svadby na etiketu sú perfektným osobným svadobným darom, ktorý bude krásny deň ešte dlho voňavo pripomínať.

luminia0004.jpg

Foto: 
arc N.G.

- - Inzercia - -