Dnes je utorok, 23.júl 2019, meniny má: Oľga
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Strašiak Bratislavy: Rozpadáva sa pred očami

marec 04, 2017 - 18:11
Doslova pred očami nám miznú zo dňa na deň budovy, ktoré vytvárali nezabudnuteľný kolorit mesta na Dunaji.

Dávno sme oplakali Vydricu, Podhradie, Cvernovku, viac-menej sme sa zmierili s Mostom SNP či prekrytým výhľadom na Panenskú ulicu.

Samozrejme, sú tu aj developersko-stavebné počiny, s ktorými sa zmieriť nedá, a verím, že to nikto od nás ani neočakáva. Asi ťažko sa dá tlieskať hrubej sklobetónovej budove, ktorá vyrastie rovno uprostred historickej zástavby, a to by sme museli byť veľkí pokrytci, aby sme sa tvárili, že je to v poriadku.

Na stránkach Metropoly sme vám už párkrát priniesli fotografie strašiakov, ktorí vyrástli akoby z ničoho a pravdepodobne ich jedinou funkciou je úplne zničiť obraz Bratislavy.  Vysporiadať sa s tým však musia tí, ktorí to dovolili.

No nemenej smutné a žalostné je aj pozerať sa na chátranie tých budov, ktoré nám ešte zostali, no nemá sa o ne kto postarať. Jednu z nich sme našli aj v blízkosti Kollárovho námestia. Smutná a ošarpaná očakáva svoj koniec a pripomína akéhosi bezdomovca s pohnutým osudom.

Ak aj vy máte vo svojom okolí podobné príklady ľahostajnosti, ktorá doslova zabíja identitu Bratislavy, pošlite nám ich do redakcie. Radi ich uverejníme a prípadne sa pokúsime získať o ich budúcnosti aj podrobnejšie informácie.

 

- - Inzercia - -