Dnes je utorok, 23.apríl 2019, meniny má: Vojtech
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavčania poslali mestu 45 nominácií na Cenu primátora

marec 05, 2017 - 09:00
Do 28. februára mohli Bratislavčania zasielať svoje návrhy na významné osobnosti, ktoré by si zaslúžili ocenenie primátora Bratislavy. Celkovo prišlo 45 nominácií, z toho 32 na Cenu primátora Bratislavy a 13 na tohtoročnú novinku Učiteľ roka.

SITA

Z nominácií primátor vyberie laureátov, ktorých ocení v rámci slávnostného galaprogramu v Primaciálnom paláci v predvečer otvorenia aprílových dní bratislavskej samosprávy.
 
Občania Bratislavy, neziskové organizácie, občianski aktivisti, vedecké či vzdelávacie inštitúcie tento rok navrhovali laureátov najmä z oblasti kultúry, médií, školstva, medicíny, lokálpatriotov, ale aj pracovníkov, ktorí celý život oduševnene vykonávali svoje povolanie v prospech mesta a jeho obyvateľov. 
    
Cena primátora Bratislavy je najvyššie samosprávne ocenenie, ktoré sa udeľuje Bratislavčanom, ktorí sa významným spôsobom zaslúžili o občiansky, kultúrny, spoločenský či športový rozvoj hlavného mesta a spoločnosti. Novinkou tohto ročníka je nová kategória „Učiteľ roka“ pre najlepšieho učiteľa/učiteľku materskej, základnej či základnej umeleckej školy. Ocenení laureáti získajú z rúk primátora bronzovú sošku Rytiera Rolanda ako ochrancu mestských práv a výsad.

Primátor Bratislavy každoročne oceňuje 4 až 6 laureátov. Podujatie má vysoko celospoločenský tón a nehľadá výlučne celoslovensky, či dokonca medzinárodne, známe tváre, ale osobnosti, ktorých často jednoduché životné príbehy zanechávajú výraznú stopu na živote mesta. Aj preto boli v minulosti primátormi ocenení Bratislavčania, ktorí svojím povolaním, poslaním nezapĺňali titulné stránky novín, ale vďaka láske či nadšeniu k svojmu povolaniu nezištne pomáhali iným a prispievali k rozvoju mesta. Išlo napríklad o lekára, matrikárku, knihovníka, hasiča, ošetrovateľa zvierat, učiteľku alebo vinohradníka.
zdroj:bratislava.sk

- - Inzercia - -