Dnes je utorok, 16.júl 2019, meniny má: Drahomír
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ján Koleník ako šarmantný detektív: Podarí sa v Betliari odhaliť zločin?

marec 08, 2017 - 12:27
Uplynulú nedeľu zavraždili v kaštieli Betliar slúžku. Tak sa začína napínavý príbeh v prostredí príťažlivého Gemera, opradeného poverami a magickými rituálmi. Zlo nespí, mŕtvol pribúda a Ján Koleník ako detektív Jánoš Marton z Pešti musí urobiť všetko preto, aby zabránil ďalším beštiálnym vraždám. Podarí sa mu to?

To sa už dozvieme v novom trinásťdielnom pôvodnom slovenskom seriáli s názvom 1890 s detektívnou zápletkou. Tvorcovia sa pri jeho príprave nechali inšpirovať podmanivou prírodou a unikátnou atmosférou Gemera, ako aj skutočnými historickými zločinmi.

Bonusom pre diváka je, že sa nakrúcalo v nádherných priestoroch kaštieľa Betliar, ktorý patrí k slovenským historickým klenotom. Napriek tomu, že súčasťou televízneho tímu boli odborníci na obdobie 19. storočia, tvorcovia sa nesnažili zakaždým o absolútnu historickú presnosť. Stavili skôr na priblíženie unikátnej atmosféry života na slovenskom juhu v časoch Uhorska, na neočakávané zvraty v dejovej línii a v neposlednom rade na láskavý humor.

Vášeň elegantného detektíva

Veľkú hereckú príležitosť dostal Ján Koleník, ktorý akoby sa narodil do histórie. Vášňou elegantného detektíva Jánoša, ktorého herec stvárňuje s neuveriteľnou ľahkosťou, sú najnovšie kriminalistické metódy a technické vynálezy. Úspešný peštiansky kriminalista rozhodne nie je skromný. Potrpí si na svoj vzhľad, telesnú formu a fyzickú kondíciu. Zdá sa, že nemá nedostatky a len jedinú slabosť – nevie odolať krásnym ženám. Ako sa zavŕši jeho vzťah s príťažlivou grófskou dcérou Júliou?

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.10 

 

- - Inzercia - -