Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
3 minutes
Zatiaľ prečítané

Lucie Bílá exkluzívne pre Slovenku: Konečne som našla pokoj v duši...

marec 10, 2017 - 11:25
Sympatická speváčka prežíva najkrajšie životné obdobie. „Všetko v mojom živote malo logiku a všetky cesty viedli do bodu, v ktorom som teraz,“ priznala exkluzívne pre Slovenku devätnásťnásobná česká Slávica LUCIE BÍLÁ.

Foto:SITA

Prichádza jar, všetci ožívajú. Tešíte sa, čo nové vám život prinesie?

Začalo sa krásne obdobie. Nemám veľmi rada konce roka, lebo mám pocit, že niečo končí. Na minulý Silvester som sa však tešila, uplynulý rok sa mi veľmi nepáčil. Bol však skvelý, čo sa týka práce, podarilo sa veľa nádherných vecí ako cédečko aj nový videoklip, dostala som od Hudobnej akadémie cenu najlepšia speváčka štvrťstoročia. Dúfam, že ako motiváciu na začiatok, nie na rozlúčku... (smiech)

Minulý rok bol pre vás ťažký najmä kvôli odchodu vašej milovanej mamy...

Kto to zažil, musí priznať, že je to jedna z najťažších vecí v živote. Pripustiť si, že akoby už nemáte za kým ísť. Mamička je nenahraditeľná. Mamy by mali byť nesmrteľné. Chýba mi, veľmi to bolí...Najlepším lekárom je asi naozaj čas.

Tento rok vás čakajú veľké veci. Turné Hana, možno dvadsiaty Slávik... Máte sa na čo tešiť, nie?

Pozrela som sa do diára a zistila som, že mám pred sebou krásne leto plné skúšania nového muzikálu Sestra v akcii, že mám termíny na natočenie nového vianočného cédečka, termíny na turné Hana, a tak len zisťujem, kde mám nejaké chvíľky voľna, kedy by som natočila videoklip. Budem hrať aj v rozprávke... Som rada, že to mám takéto nabité, nerada sa totiž nudím, stále musím niečo robiť. (smiech)

O vás je známe, že počas ciest na turné háčkujete. Asi naozaj neviete oddychovať, však?

Naučila ma to moja mamička. Verím, že keď niečo ruky motajú, hlava si oddýchne. Okrem toho ma baví, že tým robím ľuďom radosť. A ja som sa narodila, aby som ľuďom robila radosť. Háčkujem anjelikov, mám ich neustále pri sebe a obdarovávam nimi ľudí na ulici. Ponúkam ich aj na mojich koncertoch, vďaka čomu fanúšikovia môžu podporiť moju charitatívnu činnosť. Za dva koncerty Fifty – Fifty som kúpila bezbariérové vozidlo pre centrum na liečbu Alzheimerovej choroby. Za ružence, ktoré som plietla, som za dvadsať tisíc eur nechala opraviť päťstoročné maľby na stene kostola. 

Robíte veľa pre ľudí, najmä pre obyvateľov vašich rodných Otvovíc. Nedávno ste doslova zachránili váš milovaný kultúrny dom...

Premýšľala som, čo budem robiť, pretože ako Lucie Bílá som už dosiahla veľa. Skúsila som si všeličo a zvládla mnoho vecí, otvorila som skoro všetky dvere. Hľadala som nový smer... Ak to dobre dopadne, tento rok získam dvadsiateho Slávika. Dobre, ale čo ďalej? Odtiaľ pôjdem už len dole... Pán Boh bol však na mňa veľmi milý a niečo pre mňa vymyslel. Dopočula som sa, že chcú predať naše milované kultúrne centrum, kde som prvýkrát spievala, viem presne, kde sedela moja mamička, aj čo som mala oblečené. Počas pesničky Černé oči, jděte spát sa narodila Lucie Bílá. To som nemohla nechať len tak!

Čo ste urobili?

To centrum som kúpila. Spolu s dievčatami zo spolku Srdce Otvovic sme začali organizovať karneval, ples, koncerty... Mám v pláne k nám pozývať známych z brandže... Pomaly budeme rekonštruovať, ale všetko chce čas. Dôležité je, že nám naše miesto už nikto nevezme!

Práve Otvovičanov ako fanúšikov vnímate celkom inak. Cítite voči nim istú zodpovednosť?

Mala som v Otvoviciach dva koncerty a ak som niekedy cítila vrchol svojej kariéry, tak to bolo práve tam. Aj teraz mám z toho husiu kožu. Bola tam pani učiteľka, ktorá ma v siedmich rokoch postavila na javisko, bola tam najlepšia kamarátka mojej mamy, spolu s mojimi priateľkami z detstva. „V stenách“ bol môj deduško, ktorý múry zrekonštruoval... Investovať čas do zveľaďovania centra jeniečo, čo mi robí neuveriteľnú radosť.

Pre miestnych budete vždy Hana a nie Lucie, ktorú poznajú z plagátov. Znamená názov vášho turné Hana akési zmierenie sa so sebou samou?

Vždy som sa do Hany schovávala. Bolo to územie, kam som nikoho nepúšťala. Nastal čas na bilancovanie. Všetko v mojom živote malo logiku a všetky cesty viedli do bodu, v ktorom som teraz. Cítim sa nádherne. Nie som Lucie Bílá z plagátov, som predovšetkým Hana, obyčajný človek. Tu ma máte. 

Celý rozhovor nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č. 10

- - Inzercia - -