Dnes je pondelok, 12.november 2018, meniny má: Svätopluk
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Lucia Šoralová naspievala s hudobníkmi z kapely Nerez slávny song „Já s tebou žít nebudu“

marec 11, 2017 - 17:29
Lucia Šoralová sa len nedávno vrátila po niekoľkoročnej prestávke na slovenské pódiá a má pre fanúšikov ďalšiu lahôdku. S hudobníkmi z kapely Nerez prespievala pieseň „Já s tebou žít nebudu“, ktorú preslávila zosnulá pesničkárka Zuzana Navarová.

„Je to taká Nerezácka klasika, rodinné striebro. Milujem túto pesničku. Na koncerte, na ktorý ma pozvali, keď sme ladili našu spoluprácu, som si ju s nimi neplánovane zaspievala bez prípravy a pamätala som si ju lepšie ako nové piesne z môjho repertoáru. Zuzanu Navarovú som mala a stále mám veľmi rada. Chýbajú mi jej piesne, ktoré už nestihla napísať. A to, čo stihla, je pre mňa majákom v mori,“ vyznala sa Lucia Šoralová.Sympatická speváčka a hudobníci s Nerezu nahrávali pieseň v štúdiu Ondřeja Soukupa a tvrdia, že si vynikajúco muzikantsky „sadli“.

„Keď na skúške zazneli prvé tóny piesne, tá charakteristická gitara, tak mi hlavou preleteli všetky „mejdany“, na ktorých „nám hrali". Spomenula som si ako sme ich aj s kamarátmi milovali a teraz tu sedia predo mnou a ja si s nimi spievam,“ teší sa.

„My sme niekoľkokrát počas svojej kariéry zažili, že nám osud priniesol do cesty nejakú šikovnú talentovanú speváčku. Radi spievame s babou v kapele, je to paráda. Toto prepojenie s Luciou prináša veci, ktoré by sa v čisto pánskej zostave nestali, to je jasné,“ doplnil Vít Sázavský.

Lucia sa s Nerezákmi chystá na spoločné turné, kde určite zahrajú aj pieseň „Já s tebou žít nebudu“. Fanúšikovia sa ale môžu tešiť aj na ďalšie lahôdky.

„Program je zložený z troch rovín. Zahráme Luckin repertoár s La Alma, kde sa my pripojíme hrou na gitaru a vokálmi. Potom to budú piesne Nerezu, napríklad „Kočky“, či „Kytička“, ktoré kedysi s nami spievala Zuzana Navarová, a potom naše súčasné piesne,“ uzatvára Vít Sázavský.

Lucia Šoralová už roky vystupuje s kapelou La Alma v zložení Michal Mihok – akordeón, Martin Brunner – piano a Miloš Klápště – kontrabas. Na turné s muzikanti z kapely Nerez vyráža už v apríli 2017. Lístky sa dajú kúpiť v sieti Predpredaj.sk (http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/9607/lucia-soralova--la-alma-stara-laska-nerez-a-vy) Na Medzinárodný deň žien pripravili hudobníci špeciálnu akciu. Až do polnoci sa dajú zakúpiť exkluzívne s 20-percentnou zľavou.

Lucia Šoralová & Nerez - Já s tebou žít nebudu

Autor: 
Youtube

Lucia Šoralová & La Alma Stara láska Nerez a vy

1.4. TRENČÍN - Piano club

2.4. MARTIN - Kino Strojár

3.4. KOŠICE - Historická radnica

24.4. ŽILINA - Mestské divadlo

25.4. POPRAD - Dom kultúry

26.4. TRNAVA - Kino Hviezda

27.4. NITRA - Nájomná jednotka 210

28.4. LUČENEC - Synagóga

- - Inzercia - -