Dnes je štvrtok, 18.apríl 2019, meniny má: Valér
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Trendy jarné líčenie: Boduje sviežosť a sýte farby

marec 21, 2017 - 13:18
Pripravte si farbičky! Jarné trendy v kozmetike totiž hlásajú rozmanitosť v tónoch. Pokojne vytiahnite zelené očné tiene a pery zahaľte do sýtej marhuľovej. Budete v kurze.

Po trochu sivej a ponurej zime si to žiada zmenu. V šatníku i v líčení. Myslíte si, že pestré odtiene sú len pre mladšie ročníky? Nesúhlasíme. „Dodajte si esprit šťavnatou ružovou, koralovou či oranžovou,“ radí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida. Dúhové farby túto jar nechajte vyniknúť aj na viečkach. Kým počas zimy rezonovali skôr jednoduché čierne očné linky v kombinácii s červenými perami, počas jarných mesiacov vládne šminkám pestrosť.

Zaostrené na oči

Ste ten typ, ktorý si nanáša maximálne maskaru? Skúste urobiť túto jar výnimku a použite okrem špirály aj výrazný očný tieň. Že modrá a zelená nie sú pre vás? Ak sa necítite v takýchto farbách vo svojej koži, môžete začať jemnejšou fialovou, v odtieni lila. Alebo stavte na horčicovú či kaki. V kurze sú najmä modré či zelené tiene, najviac však farba „greenery“, ktorú mnohí považujú za farbu roka. Podľa vizážistu Tomáša Vidu by ste však vždy mali prihliadať aj na farbu vašich očí: „Pri dennom líčení by mali zelenoočky použiť jemné oranžové, horčicové a pieskové odtiene. Nemusia sa však báť ani zelenej. Modrookým ženám pristane ružová, fialová či šedá, netreba sa však báť použiť ani očné tiene modrej. Vôbec pritom nemusí ísť o gýčovú modrú, akú nosili naše mamy a staré mamy, pri širokom výbere očných tieňov, ktoré sú dostupné, máte možnosť hrať sa s rôznymi odtieňmi modrej naraz. Hnedoočky by pri líčení mali voliť predovšetkým béžovú, hnedú, broskyňovú a oranžovú, zvoliť môžu aj zelenú či modrú, ktoré vytvoria kontrast a vaše oči vyniknú,“ radí uznávaný odborník. Skúste zvoliť aspoň kajalovú ceruzku na oči alebo riasenku vo farbe, príjemne ňou pozdvihnete pohľad. Najmä, nebojte sa zmeny. Uvidíte, ako vám nakoniec takáto obmena dobre padne.

Matné verzus lesklé pery

Máte šťastie, nosia sa oboje! Comeback slávia lesky na pery s vodovým efektom, ktoré vám vyčaria pery „k nahryznutiu“, v kurze sú však stále aj matné rúže. Ružová, fuchsiová, pomarančová, koralová, fialová až po všetky odtiene červenej. Skúste trochu upustiť z tmavej bordovej a hnedej. Vaše pery musia pútať pozornosť v sviežich tónoch. Nebojte sa a experimentujte. Ak si predsa len netrúfate na kombináciu farebné oči a výrazné pery, dajte do popredia ústa a pri očiach voľte nahé líčenie.

Šťavnaté líčka

Ak ste fanúšičkou ťažkých, hutných mejkapov, zadržte. V tomto období by ste mali siahnuť po ľahkých, tónovaných fluidoch, ktoré vám nevytvoria na tvári nepriepustnú masku. Nosí sa maximálna prirodzenosť. Na nanášanie sa používajú prsty, celý efekt má pôsobiť veľmi minimalisticky. Pokojne nechajte vyniknúť pehy, ktoré ste sa snažili počas celého roka zamaskovať nepriepustným mejkapom. Použite krémové líčka v romantických odtieňoch, od marhuľovej cez staroružovú až po koralovú. Pre svieži vzhľad môžete použiť ľahkú púdrovú tvárenku, ktorá vás okamžite rozžiari. Trendy sú krémové líčidlá, ktoré využívajú vo svoj prospech hru svetla. Vyskúšajte!

Vyskúšajte tieto produkty!

Naše tipy:
13. Zelený očný tieň a linka 2v1 Longlasting Intense Colour, Dermacol
8. Dlhotrvajúci krémový očný tieň Artist, odtieň Lasting Lilac, mark., AVON
2. Tekutá očná linka Extreme, odtieň Turquoise, Gosh
7. Farebná špirála na oči, modrá, NYX
1. Lesk pre plné pery Plump It, odtieň Pink Pout, mark., AVON
12. Lesk na pery Signature Color™, odtieň Lip Shine Fuchsia, ARTISTRY
11. Lesk na pery Colour Riche Extraordinaire Lip Color, odtieň Rose Symphony, L'Oreal Paris
4. Matný rúž Ultra HD Matte, Revlon
10. Tónujúci CC krém SPF 50+, Eucerin
6. Hello Flawless Oxygen Wow, Benefit
3. Krémovo púdrová lícenka soo blush!, odtieň Sweet as a peach, Essence
9. Krémová lícenka Miracle Touch, Max Factor
5. Krémová lícenka, Like a Doll, Pupa

- - Inzercia - -