Dnes je štvrtok, 24.máj 2018, meniny má: Ela
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Tomáš Bezdeda otvorene o vzťahoch: S láskou mi to zatiaľ nevyšlo

marec 27, 2017 - 11:37
Zdalo sa, že TOMÁŠ BEZDEDA (31) svoj vrchol slávy dosiahol už pred viac než trinástimi rokmi, ale mýlili sme sa. Skladá nové piesne, účinkuje v obľúbenej šou Tvoja tvár znie povedome a má pred sebou množstvo ďalších projektov. Pre Slovenku prezradil i to, či je zamilovaný...

Tento rozhovor robíme na vaše meniny. Ako sa ich chystáte osláviť?

Nebude to nič špeciálne. Asi sa pôjdem iba prejsť k Dunaju a zavolám si pár priateľov. Keby mi od rána nepípal mobil, ani by som nevedel, že dnes mám meno (smiech). Teraz mám toľko práce, že neviem, kde mi hlava stojí. Samozrejme, myslím to v dobrom.

Máte šťastie na dobrých ľudí okolo seba, alebo si dávate pozor, koho si pripustíte k telu, pretože ste úspešný?

Úspech sa neodpúšťa. Mám zatiaľ šťastie na ľudí, mám pri sebe veľa dobrých kamarátov, s ktorými rád trávim čas. Úspech je braný divne. Pochopil som to, keď som bol v zahraničí. Ľudia tam riešia viac sami seba, viac energie vkladajú do rozvoja seba samého, a to neznamená, že sú egocentrici a že sú na seba zameraní, ale neriešia, čo robí ten či ten, čo má na sebe, energiu vynakladajú rozumnejšie. Možno aj preto sú niekde inde.

Momentálne ste jedným z účinkujúcich v šou Tvoja tvár znie povedome. Vaše prvé vystúpenie, keď ste sa zmenili na extravagantnú speváčku Lady Gaga, asi nedopadlo podľa vašich predstáv…

Áno, moja tvár znela veľmi povedome. Máme skvelých maskérov, robia skvelé masky. Samozrejme, je pár vecí, ktoré nevyjdú tak, ako by mali. Nemám fyziognómiu ako žena, mám 180 centimetrov a keď som mal podpätky, meral som dva metre a vyzeral som ako Gandalf z Pána prsteňov. Bolo to veľmi vtipné, mohol som hlásiť počasie zo svojej nadmorskej výšky. Na obrazovke to nevyzeralo príliš lichotivo.

To je jedna vec, navyše televízia skresľuje.

Veru skresľuje a aj pridáva na kilách. Ale priznám sa, že v poslednom čase som trochu upravil stravu a podarilo sa mi schudnúť. Nedržím nejaké prísne diéty, skôr sa snažím jesť pravidelne a trošku viac sa mi darí športovať. Mediálny obraz ľudí je často iný, než ten reálny. Je to oblasťou, v ktorej sa pohybujeme. Občas musíme mať pancier, škrupinku, pod ktorý pustíme len málo ľudí.

 

bezdeda1.jpg

Foto: 
Facebook/ T.B.

Aký teda v skutočnosti je Tomáš Bezdeda?

Je to rocker, nie som žiadny cukrík, ako si všetci myslia (smiech). Ale nie. Som normálny chalan, nefajčím, dám si občas pivo, alebo aj ,pálenô’, keď treba. Hlavne v zime (smiech). Veď sme ľudia, nemusíme sa robiť svätí. Pokiaľ je to v rámci miery a nie každý týždeň, je to v poriadku.

Mali sme už možnosť vás vidieť nielen ako speváka, ale aj na módnom móle. Vidíte aj v tomto perspektívu?

Už som si to párkrát vyskúšal, vždy to bolo v rámci charity a poslúžilo to dobrej veci. Modeling ma nikdy nezaujal natoľko, že by som mal chuť sa mu venovať. Skôr som sa videl v niečom inom. Mnoho ľudí modelov a modelky odsudzuje, no ja verím, že nie je ľahké držať si líniu, stravu, formu.

Myslíte si, že sa bude znovu opakovať „bezdedománia“ ako z čias Superstar?

V živote sa nič neopakuje a všetko je jedinečné. Preto by sme mali považovať každý okamih za vzácny. Mňa bude tešiť, keď ľudí nabijem dobrou energiou a pobavím ich. Teraz všetci žijeme v neustálom strese a trochu rozptýlenia nikomu nezaškodí. Každopádne si myslím, že by ste si mali pozrieť aj ďalšie časti Tvojej tváre.

Stále máte obrovské množstvo fanúšikov, najmä medzi ženami. Tie najviac zaujíma, či máte priateľku. Tak teda, ste zadaný?

Priznávam, že som bol zamilovaný do jednej ženy. Ale nevyšlo nám to. Trochu so mnou manipulovala, ale ja som jej to nevyčítal, lebo je to život a niekedy nevieme, čo chceme. Keď sme zamilovaní, robíme tie najväčšie hlúposti a chyby. Hoci nám to nevyšlo, som vďačný i za takúto skúsenosť. V tomto pochmúrnom období som zložil aj svoju najnovšiu pieseň Let me know a zožala celkom pozitívne reakcie...

Vie o tom, že ste jej zložili pieseň?

Vie o tom veľmi dobre, ale už je neskoro.

Ľahšie sa vám skladajú piesne, keď máte zlomené srdce?

Vtedy to ide samo. Vo vnútri ma zožiera toľko pocitov, že melódia sa ihneď derie na povrch. Neplatia tu žiadne muzikantské pravidlá, ide to od srdca. Láska píše najlepšie skladby. Pre lásku tu žijeme.

Aké ste mali detstvo?

Veľmi pekné. Mal som šťastie na rodičov, ktorí ma dobre vychovali. Občas aj prísne, veď prečo nie, bol som veľký čert. V škôlke som bol neustále zatvorený v kumbále. Moja starká pracovala v škôlke, bol to jej kumbál a občas som tam našiel aj nejaké cukríky, takže neskôr som tam aj rád chodil. Mal som ešte jedného kamaráta Miňa, boli sme najväčší čerti, spolu sme robili iným deťom zle. (smiech)

 

bezdeda2.jpg

Foto: 
Facebook/ T.B.

Dnes by to na vás nikto nepovedal...

To je pravda. Hocikedy som sa odul, keď mi starká nekúpila v obchode, čo som chcel, odutý som šiel päťdesiat metrov pred ňou alebo za ňou. Ale ako som sa urazil, tak som sa aj odrazil. Ako každé dieťa. Teraz mám aj svoje chyby, aj dobré stránky, ako každý človek.

A čo puberta, ďalšie háklivé obdobie?

No to so mnou poriadne trieskalo. K štrnástym narodeninám mi otec kúpil prilbu, aby ma to plieskanie nezabilo. Bol som klasický puberťák. Od štyroch rokov som tancoval vo folklórnom súbore Stavbárik, kde som bol štyri roky, neskôr som začal hrávať futbal podľa vzoru môjho otca, ktorý bol skvelý futbalista. Nebolo podstatné, že zo mňa nebol Ronaldo, ale že som mal skvelú partiu kamarátov a športoval som. Nezaoberal som sa hlúposťami, mal som čo robiť.

O čom momentálne snívate?

Chcel by som veľa detí, keďže som bez deda a momentálne aj bez baby. (smiech). Určite chystám nový album a rád by som si vyskúšal účinkovanie v muzikáli. Je to výzva, ale tie mám rád. 

bezdeda3.jpg

Foto: 
Facebook/ T.B.

- - Inzercia - -