Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

King of the Gypsy Dance a Cigánsky diabli: Celoslovenské turné hudobno - tanečnej show

marec 30, 2017 - 19:03
Na Slovensko už po druhý krát prichádza ohnivá hudobno-tanečná gypsy show, v ktorej sa spojili legendárny orchester Cigánski Diabli so svetoznámou rumunskou tanečnou skupinou Tottiho Ovidia Gypsy Dance. Od 30.marca 2017 do 15. júna 2017 ich show plnú temperamentu a emócií uvidia diváci v 14ich slovenských mestách.

Cimbal Ernesta Šarköziho, klarinet Zoltána Grunza, husle Štefana Banyáka a spev Silvie a Vanessy Šarköziových, to je výbušná zmes rytmu, ktorá zaručene rozprúdi krv v žilách všetkých divákov.

O zážitok z tanečného vystúpenia sa postará svetoznáma tanečná skupina Gypsy Dance pod vedením Tottiho Ovidiu, ktorý pôsobil napríklad v Teatro dell’Opera di Roma, Opera de Lyon, ale aj v Cirque du Soleil.

Na spoločné turné sa teší prvá dáma Cigánskych Diablov Silvia Sarköziová:

„Prvýkrát sme sa s tanečníkmi Tottiho Ovidia stretli na festivale, kde sme vystupovali hneď po nich a natoľko nás očarili, že sme si povedali, že s nimi musíme spolupracovať. Momentálne sa pripravujeme na naše spoločné turné, najprv sme skúšali oddelene – my na Slovensku – rumunskí tanečníci doma a v týchto dňoch nás čakajú spoločné skúšky. Prvé vystúpenie máme 30.marca 2017 o 19.00 hod.  v DK Zrkadlový  háj. Veľmi sa tešíme na spoločnú hudobno-tanečnú show, ich tanec je virtuózny a veľmi dynamický, o čo sa snažíme aj my v hudbe.“

Kombinácia výkonov skvelých umelcov a originality hudobného žánru iste ulahodí sluchu, aj zraku. Môžete očakávať prepracované choreografie, majstrovské tanečné umenie a virtuózne výkony hudobníkov, ktorých živel vás strhne spolu s nimi.

TOTTI OVIDIU – KRÁĽ TANCA

Totti Ovidiu je skvelý tanečník a učiteľ tanca v jednom. Tancuje už od svojich piatich rokov a profesionálne sa tomuto povolaniu venuje od roku 2003. Má iba dvadsaťdeväť rokov a jeho nohy už pretancovali celý svet. S fenomenálnym Cirque du Soleil uviedol divákov do tranzu na viac ako 100 prestaveniach! Podľa jeho slov, krajinou, ktorá ho uchvátila hádam najviac, bolo Japonsko. Slovensko a najmä Slovenky sú podľa neho prekrásne a už sa veľmi teší, že sem môže znova zavítať. Jeho druhým domovom je  baletná sála, pódium, divadlo a silu dať zo seba všetko mu dáva obecenstvo, ktoré ho miluje. Tréningu sa venuje minimálne štyri hodiny denne a pri nových projektoch hodiny ani nepočíta. Jeho tanečná škola Totti Ovidiu Gypsy Dance School má okrem tanečníkov  i veľa prívržencov. Vďaka dobrému menu a skvelým výsledkom je populárna nielen v Rumunsku ale už aj v celej  Európe. Navštevujú ju profesionálni tanečníci z celého sveta, má množstvo študentov a v neposlednom rade vychováva novú tanečnú generáciu. Pretože ako Totti sám hovorí: „Deti sú budúcnosť.“ On sám ich má dve. Jeho osemročná dcéra už kráča v otcových stopách – slávne dievčatko má za sebou niekoľko úspešných vystúpení a nedávno tancovalo dokonca so Superstar.

Jeho nezameniteľný štýl Gypsy Dance/Body Percussion - ľudovopovedané “čapáše”- predvádza so svojimi tanečníkmi v neuveriteľnom tempe. Dalo by sa dokonca povedať, že sú najrýchlejší na svete. A práve toto majstrovstvo si počas turné budeme môcť vychutnať aj my. Totti a jeho najlepší tanečníci už čoskoro v najtemperamentnejšej show aká tu kedy bola - King of the Gypsy Dance a Cigánski Diabli. Na otázku, prečo si na spoluprácu vybral práve Cigánskych Diablov dal jednoznačnú odpoveď: “Pretože sú najlepší. Kto neverí, môže sa na vlastné uši a oči presvedčiť. Srdečne všetkých pozývam!”

Cigánski Diabli

"Cigánski Diabli" je názov jedinečného zoskupenia hudobníkov, ktorí od roku 1991 dokázali to čo sa v strednej Európe málokomu podarilo. Ich skladby s nadšením po celom svete počúvajú tak tisícky oddaných fanúšikov ako aj odborní kritici. Virtuózne husľové sóla primáša Štefana Banyáka, strhujúce výkony cimbalového kúzelníka Ernesta Šarköziho, krásne farby tónov violončela jeho manželky Silvie, klarinetové majstrovstvo Zoltána Grunzu a skvelá rytmicko harmonická súhra celého orchestra sú zárukou tých najkvalitnejších hudobných predstavení.

"Cigánski Diabli" prinášajú originálne diela, odvážne aranžmány, neobvyklé hudobné kombinácie a nový imidž.

Orchester koncertoval na 5 kontinentoch a v 35 štátoch sveta - USA, Austrália, Kanada, Japonsko, Čína, Južná Kórea, Mexico, Egypt a takmer v celej Európe. Z významných koncertných pódií, na ktorých orchester koncertoval treba spomenúť - Berlínsku filharmóniu, Komische Oper-Berlín, Kozerthaus-Berlín, Royal Opera House-Londýn, Hans Max Saal-Mníchov, Smetanova síň-Praha, Konzert und Kongressaal-Luzern, Concert Hall-Melbourne, Goldener Saal-Musikverein-Viedeň, Is Sanat Hall-Istanbul, Palác Kultúry -Novosibirsk... Orchester vystupoval na mnohých významných hudobných festivaloch.

Orchester spolupracuje s mnohými poprednými symfonickými orchestrami, dirigentami, spevákmi a inštrumentalistami rozličných hudobných žánrov - Ramón Vargas, Paul Gulda & Viedenské sláčikové kvarteto, Gipsy Kings, Rick Astley, Nemecká Komorná Filharmónia Bremen, Cyperský symfonický orchester - Nicosia, Filharmónia B.Martinu - Zlín, Moravská Filharmónia - Olomouc, Štátna Filharmónia - Košice, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu - Bratislava.

"Cigánski Diabli" sú odbornou verejnosťou považovaný za jeden z najlepších orchestrov v kategórii Etno a World Music na svete, ktorý je veľmi priaznivo prijímaný aj širokou verejnosťou, doma aj v zahraničí , absolvuje množstvo koncertov, festivalových vystúpení, za svoje albumy získal platinové ocenenia...

Celoslovenské turné show KING OF THE GYPSY DANCE A CIGÁNSKI DIABLI:

30.3. Bratislava, DK Zrkadlový háj

30.4. Humenné, Mestské kultúrne stredisko

4.5. Senica, Mestské kultúrne stredisko

5.5.Štúrovo, Mestské kultúrne stredisko

11.5. Žilina, Dom odborov

12.5. Košice,  Dom umenia

19.5. Banská Bystrica, Aula Beliana

25.5. Veľký Krtíš, Mestské kultúrne stredisko

27.5. Rožňava, Mestské divadlo ACTORES

30.5. Nitra, Nitrianska galéria

31.5. Trenčín, Piano Club

8.6.  Martin, Dom odborov Strojár

10.6. Prievidza, Mestské kultúrne a spoločenské stredisko

15.6. Nové Zámky, Dom kultúry

 

- - Inzercia - -