Dnes je utorok, 25.jún 2019, meniny má: Olívia, Tadeáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Veľká noc: Milujeme tieto sviatočné chvíle

apríl 03, 2017 - 10:29
Krásne jarné dni prebúdzajú všetky naše zmysly, plnými dúškami si vychutnávame rozkvitnutú prírodu. Farby a vône prezrádzajú, že sa blížia sviatky Veľkej noci. A s nimi prichádza do nášho života radosť a veselosť. Veľkonočné sviatky sú predovšetkým sviatkami rodiny a priateľských stretnutí. Z tradícií sa tešia deti aj dospelí. Známe ženy nám prezradili, ako oslávia tohtoročné sviatky.

Petra Ficová, fotografka

Veľká noc je pre mňa sviatok, na ktorý sa vždy teším, pretože máme viac dní voľna a rodina je pohromade. Aj u nás je zaužívaná tradícia šibačky. Doma sme tri baby, preto si môj otec vždy ráno užil decentnú oblievačku a strekol na nás trošku parfumu. Vtedy nás veľmi šetril. (smiech) Iba raz sme zažili takú tú klasickú veľkonočnú oblievačku, keď nás hodili aj do potoka a boli sme poriadne vyšibané korbáčom. Na tohtoročný Veľkonočný pondelok k nám prídu všetci známi a vyšibú si vajíčka. Myslím si, že to bude o to krajšie, že máme v rodine malú Johanku, ktorá má len tri mesiace.

Patrícia Vitteková, podnikateľka

Veľkú noc oslavujeme ako každý jeden sviatok, s úctou k tradíciám. Bola som tak vychovávaná a snažím sa v tomto duchu viesť obe svoje deti. Síce z korbáčov a oblievačov mám traumu a hlavne teraz, keď moje dcéry dospievajú, je ich stále viac, jedno máme zaručené, ak sú povery aspoň trošku založené na pravde, potom budeme pekné veľmi dlho (smiech).  Výzdoba je u nás aj tradičná, dokonca mám záľubu zbierať každý rok netradičné kraslice.

Jedlo sa začína domácim vaječným likérom, nechýba údené, šalát, baránok, koláče, klobása a chren. Najkrajšiu šibačku sme zažili minulý rok u rodiny na Domaši. Dom plný detí sa v priebehu tridsiatich minút zmenil na bazén, boli sme veľká partia v lese, kde sme deťom rozmiestnili vajíčka a užili sme si to všetci. Tento rok sa teším na prvé spoločné pečenie s mamou a kamarátkami a potom si sadnem v pokoji na terasu.

Mejkap a vlasy: Michaela Janecká/ZERVA COSMETICS

Za oblečenie na titulke SLOVENKY ďakujeme internetovému obchodu www.olalagirls.com a značke Tutu de Monde

Patríciu Vittekovú a jej dcéry oblieka Karl Lagerfeld/Aupark Bratislava

Viac sa dočítate v najnovšom čísle týždenníka SLOVENKA č.14-15

titulka_14.jpg

Foto: 
slovenka

- - Inzercia - -