Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Bratislavské módne dni 2017: Prvý deň v znamení farieb a noblesy

apríl 10, 2017 - 23:51
Bratislavské módne dni tento rok vstúpili do svojej druhej dekády. Prvý deň prehliadok 12. ročníka sa niesol v znamení zvučných mien, ktorí predviedli nežné modely, ktoré skvelo korešpondovali s aktuálnom sezónou jar/leto.

Prestížna módna udalosť Bratislavské módne dni tento rok už oslavuje 12 rokov od svojho založenia. Riaditeľka BMD pani Mária Reháková v úvodnom príhovore vyzdvihla  tvorbu slovenských návrhárov, ktorá pokojne môže konkurovať i tým zahraničným. Tento rok sa porota rozhodla udeliť ocenenie za prínos v módnej tvorbe módnej návrhárke Zlatici Hujbertovej. Dojatá dizajnérka si odniesla špeciálne ocenenie v tvare látky od Achilleasa Sdoukosa. 

bmd2017_jar_ram_117.jpg

Foto: 
Ramon Leško

bmd2017_jar_ram_140.jpg

Foto: 
Ramon Leško

 Hlavným dejiskom módy na Slovensku je po prvý raz hotel Crowne Plaza v Bratislave. V exkluzívnych priestoroch sa nadšencom módy postupne predstavilo niekoľko slovenských ale i zahraničných návrhárov a módnych značiek. Šťavu všetkým prehliadkam dodal skvelý DJ Matthew Sax pod produkčným vedením hudobníka Martina Valihoru. 

Prvý deň sme na móle mohli vidieť desať vycibrených módnych prehliadok. Na úvod sa nám predstavila značka Olala girls! so štýlovými šatami pre malé princezné. Tutu sukne sú stále hitom, ktoré milujú nielen malé slečny. Horúce trendy na túto sezónu nám ukázali návrhárky Veronika Kostková a Jana Polak. Nechýbala ani značka Zoe Fabrics so sviežimi pestrofarebnými modelmi. Milovníci módy si prišli na svoje i pri ľúbivých modeloch značky Hellenski by Emma Klein

Už typickú modrotlač predviedla obľúbená návrhárka Jana Gavalcová. V jej kolekcii nechýbali súčasné kúsky akými sú overaly, ale i slávnostné róby. Prekvapili i Vontszemu&Kolarik , ktoré predstavili  mimoriadne nositeľnú módu s metskými prvkami. Stálica na slovenskej módnej scény Veronika Hložníková zabodovala s nežnou kolekciou. Nežné volány, ľahučké materiály a kvetinové vzory sú presne to pravé orechové pre romantické duše. 

Mužské pokolenie na Bratislavských módnych dňoch zastupoval talentovaný návrhár Michael Kováčik. Dizajnér opäť stavil na obľúbenú čiernu farbu a modely plné rafinovanosti a zvodnosti. Priehľadné materiály urobia z každej ženy femme fatale. 

Absolútnou čerešničkou večera bolo návrhárske duo z Čiech Poner. Na móle #BMD predstavili kolekciu noblesných spoločenských šiat. Minimalistické línie z exkluzívnych materiálov a ručným zdobením z nich urobilo kráľov prvého dňa. 

- - Inzercia - -