Dnes je nedeľa, 26.január 2020, meniny má: Tamara
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Vtipná kritika spoločnosti na výstave Galérie SPP

apríl 14, 2017 - 10:34
Obrazy o živote, tak ako ho vidí slovenský dizajnér a maliar Ján Koválik, možno do konca mája vidieť v bratislavskej Galérii SPP.

Vo výstavných priestoroch Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) na ulici Mlynské nivy 44/c si návštevníci pozrú Koválikove olejomaľby. Výstava nazvaná Tak si tu žijeme...  prináša plátna, na ktorých autor zobrazuje figurálne kompozície upozorňujúce na morálku a etiku. Ukazuje nelichotivé stránky ľudskej spoločnosti. Jeho maľby hovoria o zlých, ale aj o dobrých vlastnostiach dnešných ľudí, a neurážajú. Snažia sa úsmevným spôsobom vyvolať zamyslenie na témami nášho života, ktoré zvyčajne nechceme vidieť. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Slovenského plynárskeho priemyslu (SPP) Ondrej Šebesta.

Trenčiansky rodák Ján Koválik (1953) vyštudoval na Vysokej škole drevárskej a lesníckej vo Zvolene konštrukciu nábytku a dizajn. Zúčastnil sa na viacerých kolektívnych i samostatných výstavách. Jeho maliarske diela sa nachádzajú v mnohých umeleckých a súkromných zbierkach. Žije a tvorí v Soblahove a je členom viacerých umeleckých združení na Slovensku.

Galériu SPP v bratislavskom Ružinove otvorili na začiatku milénia. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 150 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov. Medzi najúspešnejšie výstavy patrili výstavy tvorby Andyho Warhola, Rudolfa Filu, Albína Brunovského či Jozefa Jankoviča. Galéria je otvorená denne od pondelka do piatka od 11:00 do 18:00, vstup je voľný.

- - Inzercia - -