Dnes je piatok, 19.október 2018, meniny má: Kristián
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Talentovaný herec Tomáš Palonder je v súkromí neriadenou strelou: V krvi mám benzín

apríl 20, 2017 - 11:14
Rozhľadený, vtipný a talentovaný umelec je v súkromí neriadenou strelou. TOMÁŠ PALONDER Slovenke porozprával o tom, čo je pre neho v živote najdôležitejšie a prezradil aj detaily zo vzťahu s hereckou kolegyňou Kristínou Greppelovou.

Momentálne hviezdite v šou Tvoja tvár znie povedome. Ako sa vám doteraz zžívalo s pesničkovými úlohami?

Každé kolo je ako jedno predstavenie. Vždy, keď vyžrebujem interpreta, ten má svoje pohyby, svoje vyjadrovanie, svoj tón i farbu. Je to spevácko – herecká rola. Pre každého umelca, i pre mňa, je však najväčšou výzvou nájsť svoj vlastný rukopis. V tejto súťaži však musím sám seba absolútne potlačiť a skopírovať čo najidentickejšie daného umelca. Niekedy ma mrzí, že si to nemôžem urobiť viac po svojom, ale táto šou je práve o tom, aby som to zahral a zaspieval čo najvernejšie. Snažím sa však najmä o to, aby som výkon „nespotvoril“. A čas, ktorý máme na naučenie sa songu a choreografie, tiež nie je úplný luxus. (smiech)

Prečítajte si: Mária Čírová v odvážnom stylingu: Outfit á la Afričanka jej nesmierne sekol! (VIDEO)

Ste veľmi tvárny umelec, ale predsa – čo je vaša srdcovka v rámci herectva?

To je otázka, ako keď sa dieťaťa pýtajú, či má radšej otecka alebo maminku. Ku každému predstaveniu si herec vytvorí špecifický vzťah, keďže divadlo vnímam ako maximálne osobnú prácu. Ťažko sa odosobňujem od úloh, ktoré hrám. Som poctený hrou Kapitál, mám rád English 2 ale aj Modelky... Je toho viac.

Už päť rokov tvoríte pár s herečkou Kristínou Greppelovou. Ako sa vám, vyťaženým umelcom, spolu nažíva?

Kristínka je taká moja spriaznená duša. Je neuveriteľne šikovná herečka a obdivujem ju aj za mnohé momenty, keď sa musela v časovej tiesni naučiť veľké herecké úlohy a zvládnuť množstvo textu. Má celkom jednoznačné postoje, je vyhranená povaha a je veľmi šikovná, veľmi pekná, obetavá. Jednoducho, je zlatá a teším sa z nej. Vie ma rozosmiať ako máloktorá žena, má svoj štipľavý pohľad na svet, niekedy ma rada kritizuje, na čom sa zabávam... Spakruky mi vie do tváre hodiť protiargument. Je veľmi chytrá a pohotová. Mnohé naše debaty skončia jedna-jedna.

frida_3.png

Foto: 
Archív T.P.

Váš vzťah v médiách rozpitvávate málokedy. Kedy a ako medzi vami preskočila povestná iskra?

My ten náš vzťah cítime dosť intímne a nemáme potrebu sa o sebe veľa zmieňovať v médiách. Mnohí novinári sú škodoradostní – najlepšia správa pre nich je, keď sa nejaký pár rozchádza. Nepasuje im správa o tom, že náš vzťah je v pohode. Sme spolu, sme spokojní a spoznali sme sa v Banskej Štiavnici. (smiech)

Čo spolu najradšej robíte?

Radi spolu pozeráme naše obľúbené filmy, často staré. Je to pre nás aj učenie sa a dopĺňanie si vedomostí z histórie filmu. Radi spolu cestujeme, chodíme na prechádzky, do divadla, na dovolenky... Máme radi Malorku. A s Kristínkou naše najčastejšie nedorozumenia plynú z toho, že ju upodozrievam, že mi nechtiac vzala niečo, čo som ja zapatrošil. Od istého momentu si zakazujem ju upodozrievať, že si niečo moje vzala, požičala alebo presunula na iné miesto. (smiech)

Aké je to vychovávať dieťa svojej partnerky a žiť spolu v jednej domácnosti? Kristína má z predošlého vzťahu deväťročného syna Adamka...

Je to fajn, berieme to veľmi športovo. Je to veľmi vtipný, zlatý, domýšľavý chlapec. Teším sa, že máme aj veľmi dobrý vzťah s Adamkovým otcom. Nič netabuizujeme. Keď máme ja aj Kristínka predstavenie, dáme Adamka k starým rodičom. Bývame v rodinnom dome, kde máme aj záhradku, takže sa snažíme tráviť čas aj na vzduchu, aby jeho svet netvorili len digitálne hry...

Celý rozhovor s Tomášom Palonderom si môžete prečítať v aktuálnej Slovenke č. 16!

- - Inzercia - -