Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
4 minutes
Zatiaľ prečítané

Hotel Zlatý Kľúčik v Nitre očami riaditeľky: Výhľad par excellence si zamilujete!

apríl 21, 2017 - 12:29
Príjemná atmosféra, znamenitý dizajn, ochotný personál a božské jedlo. Aj o tom je exkluzívny boutique hotel pod Zoborom, ktorý sa pýši nezameniteľnou scenériou. Riaditeľka Kristína Andraško nám porozprávala o jeho najväčších kvalitách.

Sympatická riaditeľka malebného hotela v Nitre sa k hotelierstvu dostala počas toho, ako sa venovala spevu. „Neplánovala som pracovať v tejto brandži, no osud ma nasmeroval na túto cestu. Už by som však určite nemenila,“ konštatuje plavovláska, ktorá sa svojej práci venuje s láskou a nasadením už sedem rokov. Skúsenosti naberala v hoteli na juhu Slovenska, kde si prešla mnohými pozíciami, aby dnes mohla stáť na čele prestížneho biznis hotela stojaceho na mimoriadne lukratívnom mieste pod Zoborom.

Podľa vlastných slov je to prax na nezaplatenie, z ktorej dodnes čerpá v každodennom pracovnom živote. „Denne sa snažíme zlepšovať, aby sme hosťom priniesli maximálnu kvalitu služieb a ten najlepší dojem z nášho hotela. Vizuálny, no najmä pocitový,“ vysvetľuje Kristína Andraško, ktorá má ambíciu premeniť štvorhviezdičkový hotel na päťhviezdičkový.

18049863_10155185509626119_1564213747_o.jpg

Foto: 
Archív hotela Zlatý Kľúčik


Osobný prístup rozhoduje

Zlatý Kľúčik má za sebou viac ako dvadsaťročnú históriu. Pred rokom sa však začal meniť na boutique hotel a aktuálne prechádza kompletnou rekonštrukciou. Tá je zameraná na rozšírenie ubytovacích kapacít, výstavbu exkluzívneho wellness&spa, reprezentatívnych konferenčných priestorov a luxusných apartmánov.„Každý priestor má iný dizajn, iné vyžarovanie a reprezentuje iný štýl. Teší nás, že si hostia náš hotel fotia, cítia sa tu príjemne a často ich náš interiér inšpiruje natoľko, že chcú podobné detaily preniesť napríklad do vlastnej obývačky,“ hovorí s úsmevom dvadsaťsedemročná riaditeľka. Klienti sa do útulného hotela nad centrom Nitry zvyknú vracať, mnohí udržiavajú priateľské vzťahy aj s ochotným personálom či samotnou riaditeľkou.

Vo vychytenom nitrianskom hoteli totiž dbajú najmä o dokonalé pohodlie svojich hostí. Tím Kristíny Andraško na dennej báze pracuje na priateľskej, ľudskej a nadštandardnej atmosfére. „Nepoznáme ,nie‘. Štandardy sa neustále snažíme posúvať smerom nahor. Každý človek má rád osobitý a individuálny prístup. Je pre nás výhodou, že sme menší hotel, tím dvadsiatich piatich ľudí. Obvykle tu hosť nájde aj po rokoch stále tých istých ľudí, čo tiež o niečom svedčí. Sme radi, keď sa cítia hostia príjemne dôležití, veľká časť úspechu stojí práve na detailoch, ktoré vytvárame my,“ vysvetľuje riaditeľka, ktorá sa teší na spustenie nového wellnesu i na nadchádzajúcu svadobnú sezónu. „Je nám veľkou cťou a potešením, že čoraz viac hostí sa rozhoduje prežiť svoj najkrajší deň v živote práve v našom hoteli“ dodáva Kristína Andraško. Ten má po rekonštrukcii v pláne organizovať aj módne prehliadky, medzi hosťami i miestnymi sa uchytila aj tradícia vianočných koncertov.

Viac fotografií z hotela nájdete tu:  Módny editoriál v hoteli Zlatý kľúčik v Nitre : Splňte si sen o kráľovnej plesu

18042977_10155185511651119_907389430_o.jpg

Foto: 
Archív hotela Zlatý Kľúčik

Gurmáni si prídu na svoje

Unikátny je najmä výhľad, ktorý dotvára charakter hotela, rovnako ako dve reštaurácie, ktoré vyhľadávajú okrem hostí aj samotní Nitrania. Kuchyňa je zameraná na „french fusion“, tradičné slovenské suroviny pripravované francúzskou formou. Predstaviť si pod tým môžete napríklad zemiaky v popole s bryndzovou espumou a kačacími výpečkami. Hostia zvyknú kvôli tradičnej rybacej polievke či šalátu s chobotnicou dochádzať aj z okolitých miest.

Hotel si dopestuje vo vlastnom sade aj sezónne ovocie a bylinky. „Gro produktov je z našej produkcie, vraciame sa k tradičným slovenským jedlám, pečieme vlastný chlieb a robíme aj domáce maslo. Niekedy je dokonca tým najobľúbenejším chodom, napriek tomu, že máme jedálniček naozaj postavený zaujímavo,“ hovorí ambiciózna riaditeľka. Nájdete v ňom gurmánske špeciality i tradičné jedlá, ktoré sú v okolí Nitry vychýrené. „Opierame sa o gastronómiu, pretože v poslednom čase je problém niekde sa chutne najesť za rozumnú cenu. Napriek tomu, čo podávame, nemáme preexponované ceny a ponúkame maximálnu kvalitu.“

18049467_10155185511721119_1017888620_o.jpg

Foto: 
Archív hotela Zlatý Kľúčik

Najdôležitejšia je atmosféra

Každý deň sympatickej riaditeľky hotela Zlatý Kľúčik je iný. „S kolegami máme dvakrát týždenne porady, na ktorých riešime smerovanie, zoznam hostí a firemné akcie či rezervácie. Prechádzame si uplynulé udalosti na základe dotazníkov, ktoré zbierame na izbách, dôležité akcie, ktoré nás čakajú a otvárame diskusiu v rámci potrieb hotela a personálu. Na konci porady zvyčajne prichádza obľúbený brainstorming, aby sme neustále zlepšovali chod nášho hotela,“ vysvetľuje Kristína Andraško, ktorá sa aj počas voľna rada zastaví v práci na kus reči. Pred dvoma rokmi, keď v hoteli začínala, nemala podľa vlastných slov čas na iné aktivity, no jej úsilie stálo za to.

Dnes si však rada oddýchne pri speve, ktorý si dopraje najmä pri šoférovaní. Medzi veľké lásky šikovnej manažérky patrí aj interiérový dizajn, fitnes, korčuľovanie a behanie. „Cez víkendy alebo po večeroch rada ,uletím‘, dám si do uší slúchadlá a idem si zašportovať,“ vysvetľuje Kristína, ktorá je inak vždy dokonale upravená a pôsobí maximálne reprezentatívne, jej práca si tip-top zjav totiž vyžaduje. Najdôležitejšia zo všetkého je, podľa riaditeľky, atmosféra samotného miesta. „Hotel môže mať zlaté kľučky, dokonalý dizajn, no to, čo rozhoduje, sú emócie, ktoré v ňom cítite,“ myslí si Kristína Andraško. V hoteli Zlatý Kľúčik plnia sny o dokonalom dizajne, príjemnom personále a potrebnom pohodlí do bodky.

18053360_10155185511216119_1714700554_o.jpg

Foto: 
Archív hotela Zlatý Kľúčik

- - Inzercia - -