Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Cenu primátora Bratislavy získalo päť Bratislavčanov

apríl 22, 2017 - 10:18
Bratislavský primátor Ivo Nesrovnal dnes na galaprograme Cena primátora 2017 v Zrkadlovej sále v Primaciálnom paláci ocenil päť Bratislavčanov, ktorí sa podieľajú na rozvoji hlavného mesta.

SITA

Ako informovala Katarína Kohútiková z tlačového oddelenia bratislavského magistrátu, ocenení získali sošku rytiera Rolanda, ochrancu mestských práv a výsad, ktorá je miniatúrou sochy na Hlavnom námestí v Bratislave. Piatkové oceňovanie už tradične otvorilo víkendové podujatie Bratislavské mestské dni, ktoré budú trvať do nedele 23. apríla.

Novinkou tohto ročníka Ceny primátora je udelenie ceny v kategórii Učiteľ roka pre najlepšieho učiteľa či učiteľku v materskej, základnej či základnej umeleckej škole. Za mimoriadny prínos a obetavú pedagogickú prácu pre deti so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v oblasti vizuálneho čítania túto cenu získala Michaela Rumanková. Za celoživotné zásluhy v prospech rozvoja dopravy v Bratislave a výnimočnú odbornú prácu v oblasti dopravného inžinierstva primátor ocenil Rudolfa Surového. Sošku rytiera Rolanda si tento rok za rozvoj umelecko-kultúrneho života Bratislavy odniesol aj básnik, prozaik, dramatik a prekladateľ Ľubomír Feldek.

Štvrtou ocenenou je Zdenka Štefániková za mimoriadny vedecký prínos v oblasti liečby onkologických ochorení a prácu lekárky a organizátorky vzdelávacích aktivít pre lekárov i pacientov. Sošku Rolanda dnes dostal aj Janko Lehotský za mimoriadne umelecké dielo speváka a skladateľa populárnej hudby a celoživotný prínos do hudobnej kultúry Bratislavy. Primátor dnes zároveň udelil aj kolektívnu cenu pre Alianciu Stará Tržnica, ktorá vytvára priestor pre rozvoj kultúrneho života v meste. „Nie každý z nás má v dnešnej dobe chuť a energiu pomáhať druhým či podieľať sa na rozvoji nášho mesta, a nie všetci, ktorí to robia, to robia bez nároku na odmenu. Preto je pre mňa veľkou cťou oceniť vybraných ľudí, ktorí pomáhajú nám aj nášmu mestu formovať jeho identitu,“ povedal primátor počas oceňovania.

Ľudí na ocenenie vyberá vždy primátor na základe návrhov, ktoré predkladajú neziskové organizácie, občianski aktivisti, vedecké a vzdelávacie inštitúcie, ako aj samotní obyvatelia Bratislavy.

- - Inzercia - -