Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Speváčka Hana Zagorová: Láska je všade, kde ju chceme vidieť

apríl 22, 2017 - 19:07
Speváčka HANA ZAGOROVÁ je miláčikom slovenského publika. Často tu koncertuje a podieľa sa aj na rôznych charitatívnych projektoch. Z čoho má zimomriavky a čo sa naučila po boku svojho manžela Štefana Margitu?

Na Slovensku spievate pomerne často, to znamená, že máte rada slovenské publikum?

Áno, som tu pomerne často. Slovensko nevnímam ako zahraničie, slovenské publikum aj Slováci sú mi veľmi blízki.

Keď som si čítala niektoré rozhovory s vami, zistila som, že odpovedáte veľmi stroho. Máte pocit, že už nemáte čo povedať?

Myslím, že človek má vždy čo povedať, niekedy len hľadáme správne slová.  Väčšinou veľa závisí od otázok a či ten, s kým sa zhovárate, vám dá priestor na to, aby ste sa rozrozprávali. Väčšinou mám opačný problém a potvrdili by vám to aj moji blízki, že som celkom „ukecaná“. Hovorím rada a veľa (smiech). A najradšej o svojej práci.

Stretli sme sa na charitatívnej akcii, sama si pamätáte na obdobie, keď vám nebolo najlepšie. Cítite sa zaviazane?

Všetci sme zaviazaní k tomu, aby sme pomáhali a robili skutky, ktoré pomôžu tým, čo nemali veľa šťastia a našu pomoc potrebujú. Preto si nemyslím, že by to malo súvisieť len s tým, či sa niekto cíti alebo necíti najlepšie. Robiť by sme tak mali vždy, keď na to uvidíme príležitosť.

V redakcii vám hovoríme zimomriavková Hanka. Nie je veľa speváčok, ktoré dokážu navodiť tento stav.  Čo spôsobuje zimomriavky vám?

To ma veľmi teší, takýto prívlastok nedostávam často. Ja ich mám pravidelne, keď uvidím niečo naozaj krásne, na druhej strane prídu aj vtedy, keď sa stane niečo smutné. Asi ako každý, aj ja ich mám radšej pri pocite niečoho nádherného a mimoriadneho. Zimomriavky sú barometer emócií.

Spevák sa musí stotožniť s piesňou, muzikálom. Dá sa to vždy? Stalo sa, že by ste odmietli rolu?

Veľakrát. No ja si nemyslím, že by sa musel stotožniť so všetkým, je fajn mať nad rolou určitý nadhľad, nemať klapky na očiach. Aj ako speváčka často spievam piesne nesúce príbeh, ktorý som neprežila. Bohužiaľ, alebo vďaka bohu. Milujem piesne s príbehom a rovnako aj diváci. Keď som o piesni Maluj zase obrázky od Pavla Žáka prezradila, že to nie je môj príbeh, že som len jeho rozprávačom, prišlo mi niekoľko listov, v ktorých mi fanúšikovia písali, že ich to veľmi sklamalo. Verili, sa spovedám či žalujem z toho, čo ma v živote stretlo. Ľudia pieseň berú ako spevákovo posolstvo. 

Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.16

- - Inzercia - -