Dnes je štvrtok, 27.jún 2019, meniny má: Ladislav, Ladislava
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Deň matiek očami známych Sloveniek: Mami, ďakujeme za všetko!

máj 03, 2017 - 15:40
Mama je len jedna a pre každého vzťah s tou svojou znamená to najsilnejšie puto. Ako sa na svoje mamy pozerajú naše známe tváre?

Katarína Hasprová, muzikálová herečka: Mama je najbližší človek

Majú krásny, kamarátsky vzťah. Azda niet ani prepojenejšej dvojice v zložení mama – dcéra. Herečka Soňa Valentová je pre dcéru, muzikálovú speváčku Katarínu Hasprovú, stredom jej vesmíru. Na adresu milovanej mamičky sa Katka vždy vyjadruje len tými najvrúcnejšími slovami plnými nehy, obdivu a rešpektu. V časoch, keď sa Soňa Valentová zotavuje z ťažkej choroby, si jej dcéra Katka zaspomínala na šťastnejšie časy, keď tvorili nerozlučnú dvojku. Mama, uznávaná herečka, bola pre svoju milovanú dcéru vždy najvernejším divákom, sprevádzala ju pri každom predstavení a tešila sa z jej úspechu. „Mamine vždy robilo dobre, keď chodila na moje predstavenia. Niekedy dokonca chodievala tak často, až som jej hovorila: ,Mami, už nechoď, veď ako to bude vyzerať, že som malé decko, keď si na každom vystúpení.‘ Po prvej premiére Mačiek mi tiekli slzy, čo by som za to dala, keby tu bola mama so mnou...,“ zaspomínala si Katarína, pre ktorú je ťažko chorá mama najvýznamnejším človekom v srdci.

img_7098.jpg

Foto: 
Ramon Leško

Tamara Šimončíková Heribanová, spisovateľka: Puto plné sily

Sympatická spisovateľka Tamara si na mame Alene váži mnohé vlastnosti, ktoré si jasnejšie uvedomila s príchodom vlastnej dcérky: „Odkedy sa narodila Emilka, ešte viac si uvedomujem, aké nie vždy ľahké to naša mamina mala, keď popri práci, ktorej sa vždy oddane venovala, nepodcenila ani plné hrnce, útulnú domácnosť a čas strávený s nami. Keď som sa jej pred rokom pýtala na najkrajší deň v živote, povedala, že to bolo keď priviedla na svet mňa a o päť rokov moju sestru Babsy,“ hovorí vyťažená autorka, ktorá ani na materskej dovolenke nezaháľa a pripravuje nové projekty. „Našu mamku si vážim za jej pracovitosť, obetavosť, za jej radostný pohľad na svet spätý s istou ľahkosťou, no nie zľahčovaním. A takisto za jej múdrosť. Posledné roky sa vidíme len zopár dní v mesiaci, ale sme v dennodennom telefonickom kontakte. Láska medzi mamkami a deťmi je krásna, niekedy plná strachu, zodpovednosti, nehy, priateľstva, hádok, zmierovaní, ale najmä sily. A tá sila, to puto, to je to, čo tvorí prístav, keď svieti slnko, ale aj keď je more rozbúrené,“ uzavrela Tamara.

dswdsfsf.jpg

Foto: 
Archív T.Š.H.

Ema Müllerová, študentka: Mama je moja energia

Dvadsaťtriročnú Emu mnohí pokladajú za mladšiu kópiu štýlovej moderátorky. Aký má Ema vzťah so známou mamou? „Mama zvláda tak veľa úloh naraz! Je mojím vzorom, spriaznenou dušou, kamarátkou, bútľavou vŕbou... A je mi hlavne úžasnou matkou, vždy ňou bola. Určite jej vďačím za to, kým som dnes, aj keď sme už pár rokov od seba ďaleko, nikdy pri mne neprestala stáť a pomáhať mi vo všetkom, v čom sa dalo aj nedalo,“ tvrdí Ema, ktorú roky živil modeling. A či pre svoju mamu Soňu chystá darček na Deň matiek? „Dúfam, že raz sa jej budem môcť odvďačiť za všetko, čo pre mňa robila a robí. Moja mama je moja energia a ja som tá jej. Navzájom si pomáhame, navzájom si neskutočne chýbame a navzájom sa veľmi, veľmi ľúbime. Mami, uži si svoj deň,“ odkázala prostredníctvom Slovenky svojej mame milovníčka umenia a módy.

ema_a_sona.jpg

Foto: 
Archív E.M.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom čísle Slovenky č. 18!

- - Inzercia - -