Dnes je nedeľa, 27.máj 2018, meniny má: Iveta
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Japonský jazzový večer v Zichyho paláci

máj 05, 2017 - 07:00
Jazzovú hudbu i svet japonských záhrad prinesie piatkový program v Zichyho paláci na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste.

Veľvyslanectvo Japonska v SR pozýva o 18:00 do palácovej Hudobnej sály najskôr na Japonský jazzový večer s Yasutom Oharom, ktorý slovenskému publiku predstaví okrem iného i tradičné japonské skladby v jazzovom štýle, ale aj známe jazzové diela. Po koncerte si všetci záujemcovia môžu pozrieť výstavu fotografií japonských záhrad od Tamary Reháčkovej. Vstup na podujatie je voľný.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Zuzana Ondrejková Želinská zo sekcie kultúry a PR Veľvyslanectva Japonska v SR, Klavirista Yasuto Ohara sa po prvýkrát stretol s klavírom ako trojročný. Od troch do osemnástich rokov študoval klasickú hru na klavír a následne, inšpirovaný nádhernou hudbou Johna Coltranea, sa rozhodol stať jazzovým umelcom. Spoločne so svojou skupinou, Yasuto Ohara Jazz Trio, koncertoval po celom svete, vrátane vystúpení v americkom New Yorku, Číne, Thajsku či na Novom Zélande a získal si značné renomé. Jeho štýl možno charakterizovať prívlastkami ako energetický, rytmicky výrazný či lyrický. Umenie Yasuta Oharu si získalo priaznivcov po celom svete. Koncertoval tiež na mnohých hudobných festivaloch. Domovskou scénou Yasuta Oharu je jeho vlastný jazzový klub v japonskej Chibe. Okrem koncertovania rád venuje svoj čas vystúpeniam na školách pre hendikepované deti a mládež. Za svoje umenie a aktivity mu v roku 2007 udelili cena Chiba Prefectural Award of Honour v oblasti kultúry.

Sprievodným programom koncertu je výstava fotografií Tamary Reháčkovej, organizovaná v spolupráci s Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. Ponúkne pohľad krajinnej architektky, ktorá navštívila niekoľko desiatok japonských záhrad počas troch ročných období. Výstava mapuje jednotlivé vývojové etapy japonského záhradného umenia a prezentuje 1 200-ročnú históriu tvorby záhrad.

- - Inzercia - -