Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Rande s herečkou ANIKÓ VARGOVOU: Osud vám ukáže, čo nemáte vo svojich rukách

máj 05, 2017 - 12:30
Herečka ANIKÓ VARGOVÁ sa pred našimi očami každú nedeľu mení na bezradnú týranú ženu a keď prepnete, je z nej beštiálna hrdá grófka, zošnurovaná do korzetu i svojich vlastných krívd.

Avšak Anikó je v skutočnosti usmievavá, príjemná žena, ktorá nemá problém hovoriť nielen o radostiach herectva, ale aj o veciach, o ktorých by drvivá väčšina z nás, viac či menej šťastných žien, len mlčala.

Zdá sa, že sa vám darí...

Musím povedať, že áno, prežívam príjemné obdobie. Je zvláštne, že momentálne bežia aj Tajné životy aj seriál 1890, a preto má každý pocit, že veľa robím a som nezastihnuteľná. No ja mám „nakrútené“ a momentálne pracujem menej. 

 Prečítajte si tiež: Moderátorka Vera Wisterová: Slovenky by si mali viac veriť!

Takže zaslúžená nuda?

Kdeže! Najskôr som kvôli seriálu 1890 nestíhala a veľa projektov som musela odmietnuť, aby som sa mu mohla venovať skutočne naplno. Vlastne na polovicu to ani neviem. A tak sa teraz chvíľu venujem sebe a rozmýšľam o veciach, o ktorých by som za iných okolností nerozmýšľala.

V nedeľu večer „idete“ na dvoch televíziách, a to v rovnakom čase. Čo sledujete vy?

Najskôr jedno a potom druhé, samozrejme za predpokladu, že práve nehrám v divadle. Vtedy prichádza na rad archív, kde si oba seriály naplno vychutnám. Sú kvalitné a som hrdá, že som ich súčasťou.

Mohlo by vás zaujímať: Aneta Parišková prelomila mlčanie o novom priateľovi: Je z neho nadšená i moja mama!

aniko1.jpg

Foto: 
TV JOJ

Oba seriály sú prepracované, presne viete, kde vaša postava začína, kde končí, je to ako stará dobrá „Dietlovka“. To už dnes nie je bežné.

Presne tak. Vnímam to podobne a som rada, že oba kastingy sa vydarili v môj prospech. Viete, herecké a koniec-koncov aj seriálové šťastie je vrtkavé. Na začiatku máte scenár, ktorý má dobrý námet, aj je dobre napísaný, ale občas jednoducho nezafunguje, nestretne sa s divákom. Z rôznych dôvodov.

Akoby mu nebolo dopriate. Sú veci medzi nebom a zemou, ktoré nepochopíme a aj toto je jedna z nich. Samozrejme, veľa záleží od ľudí, ktorí na projekte pracujú, aký tím sa pri nakrúcaní vytvorí, aké máte podmienky na prácu, či na pľaci panuje tvorivá atmosféra alebo nervozita... Mohlo sa veľa vecí pokaziť, no našťastie, sa tak nestalo. Všetko do seba zapadlo ako ozubené kolesá.

Steny Betliarskeho kaštieľa však urobili svoje a zdá sa, že ste si to užili.

Áno... Personál kaštieľa, aj kaštieľ samotný a hádam aj duch Andrássyovcov nám bol naklonený (smiech). Betliar milujem a vždy som milovala, aj preto, že je blízko môjho rodiska. A budem ho navštevovať aj naďalej.

Vymysleli sme totiž detský projekt – prehliadku kaštieľa skĺbenú s divadlom. Nejakú historickú udalosť si vezmeme ako námet na krátke divadelné predstavenie, do ktorého zapojíme deti, za hodinku nacvičíme krátky príbeh postavený na historických faktoch a zahráme divadlo. Štartujeme už na konci mája, oslovili sme pár škôl, niektoré sa už prihlásili aj samé.  

Celý rozhovor nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.18

- - Inzercia - -