Dnes je nedeľa, 26.máj 2019, meniny má: Dušan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Šikovné Slovenky prerazili vo svete: V Taliansku robia svadby ako z rozprávky

máj 06, 2017 - 07:00
Monika Moreczová z Levíc a Simona Kocúrová z Haliča sú šikovné mladé ženy, ktoré odišli zo Slovenska a svoje šťastie našli v krajine Romea a Júlie – Monika partnera a Simona kariéru. Spoznali sa až v Taliansku, a nezačínalo sa im ľahko. Dali však hlavy dokopy a dnes tu spoločne organizujú rozprávkové svadby. Veď tejto slnečnej krajine sa hovorí aj „il paese dell’amore“ – krajina lásky.

Monika mala odjakživa túlavé topánky: „Precestovala som veľa krajín, no na Taliansko som od prvej návštevy nedala dopustiť. Po bakalárskej štátnici na právnickej fakulte som si chcela oddýchnuť. Mala som šťastie, pretože práve v Taliansku žije moja kamarátka. Zažila som krásne leto plné slnka, mora a stredomorského života...“ To však ešte netušila, že táto krajina sa stane jej druhým domovom.

Prečítajte si tiež: Rande s herečkou ANIKÓ VARGOVOU: Osud vám ukáže, čo nemáte vo svojich rukách

svadba003.jpg

Foto: 
archív M. M. a Tuscany by 1st class

svadba002.jpg

Foto: 
archív M. M. a Tuscany by 1st class

Taliani sú romantickí aj žiarliví

Stretla muža svojho života. „S Marcom, teraz už mojím snúbencom, nás zoznámili naši spoloční priatelia. Padli sme si do oka od prvého okamihu. Prvé rande bolo typicky talianske, ako z románu. Taliani sú veľkí romantici, takže Marco ma pozval na vyhliadku v historickej časti mesta, kde obaja bývame, pri západe slnka s nezabudnuteľným výhľadom. Na to miesto sa stále rada vraciam.“ Leto sa však končilo a bolo treba skĺbiť Monikino magisterské štúdium práva na Slovensku a Taliansko, kde bol Marco.

„Keď sa chce, ide všetko. Niekoľko rokov som cestovala medzi Slovenskom a Talianskom –  aby som nezmeškala prednášky a skúšky a aby som bola aj so svojím priateľom. Bolo to ťažké, ale zvládli sme to. Školu som úspešne dokončila a natrvalo som sa presťahovala do Toskánska.“ A akí sú talianski muži? „Veselí, romantickí, optimistickí. A žiarliví,“ smeje sa Monika.

Mohlo by vás zaujímať: Aneta Parišková prelomila mlčanie o novom priateľovi: Je z neho nadšená i moja mama!

svadba004.jpg

Foto: 
archív M. M. a Tuscany by 1st class

Risk bol zisk

Simona svoj druhý domov objavila počas dovolenky. „Moja prvá cesta do Talianska viedla do Benátok. Z krajiny, ľudí a ich prístupu k životu som bola nadšená vtedy a som dodnes.“ Neskôr sa do Talianska vrátila pracovne ako modelka. 

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnm vydaní SLOVENKY 18

- - Inzercia - -