Dnes je piatok, 25.máj 2018, meniny má: Urban
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Vlado Voštinár: Som dvakrát ženatý s jednou ženou

máj 11, 2017 - 09:01
Keď sa rozprávate s VLADOM VOŠTINÁROM, máte pocit, že ho nedokážete zaskočiť žiadnou otázkou. Nie je to len pohotovosťou, ktorou odpovedá, ale najmä tým, že vie, o čom hovorí. O láske k manželke, smútku za rodičmi, radosti z detí, nadšení k práci, o ľahkosti i krivdách bytia ako takého.

Pravdupovediac, ani si vás neviem predstaviť zamračeného. Je to profesionálna maska, alebo sa skutočne nemáte na čo sťažovať?

Sťažovať sa je vždy na čo, ale nechce sa mi. :-) Momentálne si žijem celkom pekné obdobie života, ale viem, že to v mnohom závisí od toho, ako si to každý sám v sebe vysporiada. Radosti aj smútky. Nehanbím sa povedať, že sa cítim dobre a ďakujem tomu hore, že to tak je, hoci chápem, že niektorí ľudia sa dostali do situácie, keď nemajú na výber a musia zabojovať.

Boli časy, keď ste ani vy nemali na výber?

Boli aj súkromné, o ktorých nechcem hovoriť, ale aj pracovné. Mám skúsenosť s tým, aké je ťažké odísť v najlepšom. Zažil som to, keď sa televízia rozhodla zrušiť prvú sériu Inkognita, hoci bolo vo veľmi vitálnom stave, čo potvrdzovala aj divácka sledovanosť. Nechápali sme, prečo sa to stalo, no kompetentní asi vedeli prečo. Tento projekt som mal veľmi rád, keď končil, nešlo mi ani tak o stratu príjmu alebo nedajbože „slávy“, skôr som nechápal, prečo musí dobrá vec skončiť. A vidíte, dnes opäť funguje.

Prečítajte si tiež: Nová prvá dáma Francúzska: 5 vecí o šarmantnej Brigitte, ktoré musíte vedieť!

Keď sa na vás piatich v Inkognite človek díva komplexne, má pocit, že si to neskutočne užívate a naozaj sa bavíte.

To nie je pretvárka, to je fakt. Niekedy mi to pripadá, ako keby sme sa stretli za stolom, pri ktorom debatujeme a len nás pri tom niekto nakrúca. Keby hocikto z nás bral svoju prítomnosť v relácii ako nutnosť byť v robote, nemalo by to zmysel. Inkognito je pre nás fantastický dar, ktorý je do istej miery naša práca a zábava zároveň. Našťastie, všetci sú veselí a zábavní ľudia, nedolujú vtip z päty. To však neznamená, že Inkognito je iba päť ľudí. Omyl. To je množstvo ďalších, ktorí stoja mimo kamier a odvádzajú fantastickú prácu. Bez nich by sme boli iba piati stratení pútnici. 

Nie ste niekedy moderátor – krotiteľ verbálne divej zveri?

Do prvej série Inkognita som pred rokmi nastupoval ako mladučký a relatívne neskúsený moderátor. Vtedy som dostal jedno z najťažších zadaní vôbec. Sedeli sme s dramaturgmi za stolom a tí mi povedali – dávaj si pozor, pred sebou budeš mať najväčšie herecké esá, musia ťa prijať. To však nemusí byť jednoduché a nemusí sa ti to podariť a v princípe to budeš musieť byť ty, kto určuje smer programu. Niečo obdobné sa deje aj dnes. Sedím s ľuďmi, o ktorých môžem pokojne povedať, že sú špičkou zábavy, no zároveň sú to príjemní a milí ľudia, s ktorými je radosť spolupracovať. Táto, ako ste to nazvali, „verbálne divá zver“, je totiž veľmi vnímavá a pomerne disciplinovaná skupina, ktorá dokonale vie, čo robiť. A tak trochu to viem aj ja, aby som nevyzeral ako krotiteľ... a tou „divou zverou“ ste ma fakt pobavili.  

Mohlo by vás zaujímať: Megaúspešné mamy a ich dcéry: Zdelili po nich šarm i talent

Celý rozhovor si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.19

 

- - Inzercia - -