Dnes je sobota, 20.júl 2019, meniny má: Iľja, Eliáš
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Novinky zo sveta kávy prekvapujú najmä netradičnými chuťami: Vyskúšali sme ich za vás!

máj 18, 2017 - 09:18
K ideálnemu relaxu patrí neodmysliteľne posedenie pri napenenom cappucine, ľadovom osviežení v podobe latte či silnom espresse. Ktorý z desiatok druhou káv sa stane tentoraz vašim najobľúbenejším?

Pre väčšinu ľudí sa deň začína šálkou čaju alebo raňajkami. Mnohokrát pri tomto rannom rituáli ale siahajú po osvedčenej klasike, ktorou je mletá, zrnková či instantná káva. Podľa jednej legendy bola objavené jedným pastierom kôz v Etiópii. No najnovšie vychytávky, ktoré v poslednom čase ponúka nejedna kaviareň neulahodia každému mlsnému jazýčku.

Prečítajte si tiež: Zazráčný detox: Multifunkčná rastlina konjac zatočí s nežiadúcim tukom

Čaj + káva = dobrá voľba

Pridávanie mlieka do čaju už dávno nie je nezvyčajnou kombináciou. Najnovšou prísadou, ktorá však prekvapí príjemnou a vyváženou chuťou, je pridanie čaju matcha do klasickej receptúry. O čo vlastne ide? Matcha pochádza z čajovníka, ktorý sa pestuje špeciálnou technikou. Zber tohto čaju sa vykonáva výhradne ručne. Ihneď potom sú lístky prevezené do továrne, kde sa začína komplikovaný proces  - premeniť ich v čo najjemnejší prášok. 

matcha-684438_1920.jpg

Foto: 
Pixabay

Je to jedna z najnáročnejších metód produkcie čaju na svete. Tento čaj sa stal vyhľadávaným najmä kvôli jeho skvelým účinkom na ľudský organizmus. Iba jedna jeho porcia má totiž rovnaké nutričné hodnoty ako 10 šálok zeleného čaju. V kávovom priemysle sa používa najmä ako prídavok do cappuccina alebo latte. Vychutnať si ho však môžete aj tradičným spôsobom. Okrem iného znižuje hladinu cholesterolu v krvi a napomáha pri chudnutí. Treba však poznamenať, že jeho chuť je zo začiatku veľmi špecifická a cena sa pohybuje okolo 8€.

Mohlo by vás zaujímať: Predstavujeme vám hit tohto leta: Elektrizujúce ombré si zamilujete

Niečo sladšie za odmenu

V poslednom čase sa v nápojovom lístku čoraz častejšie objavuje aj káva s názvom „chai latte“ . Tento variant poteší najmä milovníkov sladšej a jemnejšej kávy. Je to totiž kombinácia čierneho čaju, mlieka a korenia. Je bez lepku a 99% bez kofeínu. V mnohých prevádzkach sa doň pridáva napr. javorový sirup pre ešte lahodnejšiu chuť.

Dominika Bedecsová

Zdroje: matchatea.cz, chailatte.sk

- - Inzercia - -