Dnes je piatok, 19.apríl 2019, meniny má: Jela
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Smutný deň vo svete hudby: Spevák Chris Cornell spáchal samovraždu

máj 18, 2017 - 22:25
Americký spevák a hudobník Chris Cornell spáchal samovraždu. Informáciu potvrdili zástupcovia súdneho lekára vo Wayne County v štáte Michigan. Kompletné výsledky pitvy však zatiaľ nie sú známe.

SITA

Hovorca polície v americkom meste Detroit predtým pre BBC povedal, že na políciu volala nemenovaná osoba približne o polnoci miestneho času (približne o 6:00 stredoeurópskeho času). "Rodinný priateľ ho išiel skontrolovať a našiel ho na podlahe v kúpeľni. Privolali náš záchranný tím, ktorý ho na mieste vyhlásil za mŕtveho," uviedol. Interpret skonal v detroitskom hoteli po tom, ako s kapelou Soundgarden vystúpil v tamojšom Fox Theatre. Dožil sa 52 rokov.

Chris Cornell sa narodil 20. júla 1964 v Seattli. Preslávil sa najmä ako spevák a gitarista spomínanej skupiny Soundgarden, ktorá vznikla v roku 1984 a patrila medzi priekopníkov grungeu. S formáciou vydal šesť štúdioviek, pričom so štvrtou Superunknown (1994) sa im podarilo dobyť americký rebríček Billboard 200. Medzi ich známe skladby patria napríklad Spoonman, Black Hole Sun, Fell on Black Days či Black Rain. Skupina má na konte dve ceny Grammy.

- - Inzercia - -