Dnes je streda, 17.júl 2019, meniny má: Bohuslav
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Nenechajte si ujsť Staromestský deň detí v Bratislave!

máj 19, 2017 - 08:28
1. jún už tradične patrí našim najmladším. Staré Mesto nezabudlo a pri tejto príležitosti pripravilo 3. júna na Hviezdoslavovom námestí pre deti tvorivé zábavno-prezentačné popoludnie Staromestský deň detí.

Deti sa môžu tešiť na animačné programy, tanečné vystúpenia, spoločnú choreografiu detí staromestských základných škôl, ktoré sa budú konať pod taktovkou tanečného štúdia La Portanella.  Taktiež na divadielka Osmijanko, O troch prasiatkach, bubnovú show, tanečné vystúpenia. Barbora Rakovská, ktorá bude celú akciu moderovať v rámci podujatia zrealizuje a predstaví svoj projekt Super deti.

V rámci programu sa budú prezentovať aj organizácie, ktoré pracujú s deťmi a pre deti rôznymi aktivitami –  Dobrý anjel, Nadácia pre deti Slovenska, OZ Kaspian, OZ Pátrač Timo, OZ Červené nosy, Bibiana – Dom umenia pre deti, Centrum voľného času, Štefánikova, ERKO – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí, Únia materských centier, Rodinné centrum Prešporkovo,  OZ Nepočujúce dieťa, Amavet  Klub 959 – Sova, Staromestské kultúrne centrá nielen v prezentačných stánkoch, ale aj na pódiu.

Okrem toho deti budú mať možnosť vyrobiť si mincu, pomlieť múku v dobovom remeselníckom stánku, povoziť sa na dobovom kolotoči, či si zastrieľať z kuše. Tiež si môžu zažonglovať s pouličnými žonglérmi, pobaviť sa s monocyklistami. Maľovanie na tvár, skrášľovanie mamičiek a zmrzlina z francúzskej cukrárne Luculus zdarma.

Darček  od starostu Starého Mesta Radoslava Števčíka, ktorý pripomenul: „Budúcnosť našich detí je v našich rukách, preto som rád, že im môžeme ponúknuť takýto bohatý a poučný program a zároveň vzdať úctu organizáciám, ktoré si to uvedomujú, deťom pomáhajú a s nimi pracujú.“  Program bude dopĺňať celodenná prezentácia dizajnérov Dizajn Market.

- - Inzercia - -