Dnes je štvrtok, 13.december 2018, meniny má: Lucia
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Rozhovor s Petrom Jandom: Deti mi nedovolia zostarnúť

máj 19, 2017 - 12:59
PETR JANDA, dlhoročný líder skupiny Olympic priznáva, že kariéra hudobníka bol ten najlepší koktail, aký mu hviezdy mohli namiešať. Len pred pár dňami oslávil 75 rokov, teší sa dobrému zdraviu a s manželkou Alicou vychováva dve malé dcérky. Petr si na svoje narodeniny dal darček sám – výberovku svojich najlepších nahrávok, ktorú nazval Ještě držím pohromadě.

Profimedia

Skladbu Ještě držím pohromadě, ktorá dala vašej platni názov, ste nahrali už v roku 2008. To ste asi netušili, že tak dobre „držet pohromadě“ budete aj skoro po ďalších desiatich rokoch?

To naozaj nie. Bolo to zvláštne. Moja manželka vtedy chcela, aby som jej napísal pesničku. Tak som jej zložil tento úprimný obraz mojej vtedajšej duše a telesnej schránky, to, ako sa cítim. Okolo tohto sloganu som chodil dlho. Lenže ona tú pesničku veľmi neprijala, mala zjavne predstavu romantickej pomalej skladby, ako bolo Okno mé lásky a nebola príliš spokojná. Ale ja mám tú pesničku rád, na sólových koncertoch ju často spievam.

Pomáhate nejako tomu „udržiavaniu sa pohromadě“?

Bez toho by to už nešlo. Snažím sa byť aktívny, trikrát týždenne chodím hrať tenis, občas ráno vozím deti do školy a do škôlky. Teraz na jar sa rád starám o kvety a o zeleninu v záhrade. Plávam, lyžujem, tento rok v zime som dokonca aj korčuľoval. Ako za mlada (smiech).

 Prečítajte si tiež: Prvá dáma Francúzska Brigitte Macron: Nebudem v tieni prezidenta

profimedia-0157082013.jpg

Foto: 
Profimedia

Zostarnúť vám nedovolia ani dve malé dcérky Rozárka a Anežka. Ako ich vychovávate, rozmaznávate ich?

Udrieť dieťa je pre mňa nepredstaviteľné a neodpustiteľné. Som zdravo prísny, nie som tatino, ktorý by len rozmaznával. Občas zvýšim hlas, zdôrazním, aby nerobili to či ono. Sú živé, niekedy mám čo robiť, aby som si presadil to svoje a vychovával. Ale inak sú to moji anjelici. 

Ale iste vás vedia obmäkčiť, spracovať. Nie?

No to áno. Poznajú finty, ako na mňa. Prídu sa pomaznať, poobjímať. Tým ma vždy dostanú.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.20

- - Inzercia - -