Dnes je utorok, 26.máj 2020, meniny má: Dušan
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Dúbravka začala reorganizovať parkovanie na svojom území

máj 21, 2017 - 08:38
Bratislavská mestská časť Dúbravka začala s reorganizáciou parkovísk na celom svojom území.

Ako informovala hovorkyňa Dúbravky Lucia Marcinatová, vymaľovaním voľných miest a premaľovaním vyhradených parkovacích miest zvýši mestská časť kapacitu na parkovanie o niekoľko desiatok miest.

Podľa vicestarostu mestskej časti Ľuboša Krajčíra, ktorý sa venuje problematike parkovania v Dúbravke, všetky miesta budú teraz namaľované podľa normy. V súvislosti s novým maľovaním a vyznačovaním parkovacích miest museli najskôr zrušiť predchádzajúce značenie a pre farbu asfaltu použiť sivé čiary. Potom podľa normy vyznačia parkovacie miesta bielou farbou. „Vyhradené parkovacie miesta boli rozmiestnené po parkoviskách chaoticky, po novom budú združené vedľa seba tak, aby bolo prehľadné, kde sú vyhradené miesta a kde voľné,“ dodal Krajčír.

Výsledkom tejto aktivity pribudne v Dúbravke niekoľko desiatok parkovacích miest, sprehľadní sa parkovanie a zredukuje počet tabúľ, ktoré označovali vyhradené parkovacie miesta. Aktivita je tiež prípravou na riešenie a zavedenie rezidenčnej parkovacej politiky v budúcnosti.

- - Inzercia - -