Dnes je nedeľa, 20.január 2019, meniny má: Dalibor
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Váš príbeh: Slovenka Eva našla osudovú lásku v Karibiku

máj 24, 2017 - 09:47
Biely piesok, nekonečný oceán a majestátne palmy – tak vyzerá „priedomie“ dvadsaťpäťročnej Slovenky Evy De Leon Schamber. S manželom – Karibčanom Anthonym a ročnou dcérou Kairou cestujú po celom svete, no ostrov Trinidad a Tobago im uča-roval najviac.

So šarmantnou Bratislavčankou Evou sa poznáme roky. Keď pred piatimi rokmi odišla študovať do Kanady, mnohým jej priateľom neuniklo, že na sociálnych sieťach začali pribúdať Evine spoločné fotografie so zahraničným fešákom. Aférka s pekným cudzincom, napadlo mi ako prvé. Avšak po čase, keď ich vzťah nabral na obrátkach, bolo jasné, že toto nebude len románik, ale láska na celý život.

Krehkými začiatkami k silnému vzťahu

S Anthonym sme sa spoznali v Kanade. Na mieste, kam chodím asi najmenej – v nočnom klube. Počas môjho štúdia v Edmontone na MacEwan University som sa skamarátila so spolužiačkou z Čile. Toto extrovertné malé žieňa je veľmi spoločenský typ. Celý čas si zo mňa ,strieľala‘, že nerobím nič iné, len študujem a cvičím, tak sa jej raz podarilo dostať ma von,“ spomína na osudový večer, keď stretla svojho budúceho manžela Anthonyho.

Prečítajte si tiež: Váš príbeh: Smrť jej zobrala lásku, Yulia prišla o otca i manžela

Láska na prvý pohľad to však nebola, dvadsaťpäťročná tmavovláska na také niečo neverí. „Keď som ,Tona‘ zbadala, pomyslela som si, wow, aký fešák. Ako hrdá levica som však s mužom, ktorý sa mi páčil, nikdy neprehovorila ako prvá. Musel mu stačiť môj úsmev ako signál – hej, nestoj tam v rohu a povedz konečne niečo,“ smeje sa Eva a na našom stretnutí po rokoch mi podrobne opisuje, ako sa s nevinného flirtu prepracovali spolu s Karibčanom až k svadbe a dcérke Kaire.

Dvojica sa so vzťahom neponáhľala, vychutnávala si každý detail a spoločne strávený okamih. Aj keby mnohé zamilované nevedeli odolať, Eva odmietla bývať u novej známosti, jej domovom ostávala aj naďalej domácnosť otcových príbuzných v zahraničí. „S Anthonym sme si rozumeli ako ľudia, no miestami aj nie, lebo sme sa jednoducho nevedeli dorozumieť verbálne,“ spomína mama ročnej dcéry, ktorá musela na začiatku rodiaceho sa vzťahu odcestovať po šiestich mesiacoch naspäť na Slovensko. „Deň pred odchodom nám bolo veľmi smutno, vtedy som u neho prvýkrát ostala. Na dobré sa dlho čaká, treba si vážiť samu seba. Po príchode na letisko nám oznámili, že sa môj let zmenil a že som ho zmeškala. Brala som to ako znamenie,“ hovorí Eva, ktorá si predĺžila pobyt o týždeň a až potom sa vrátila na Slovensko dokončiť vysokú školu. Dva a pol roka komunikovali s Anthonym na diaľku a stretávali sa vždy na inom mieste sveta. Španielsko, Chorvátsko, Britská Kolumbia, Kanada, Slovensko... Romantika, čo poviete?

Mohlo by vás zaujímať: GINA SUTÓRISOVÁ: Manekýnkou vďaka náhode

V domove hipisákov

Sympatický Anthony si Evu získal spontánnosťou, dobrým srdcom a očami. „Najviac ma však dostalo to, že v deň mojich narodenín som od neho dostala letenku do Karibiku, na Trinidad a Tobago. Páčilo sa mi, že sa ma nič nepýtal, postavil ma pred hotovú vec, čo mi imponovalo,“ hovorí Eva, ktorá kočovný život odjakživa milovala, no odkedy má dcéru, začína cítiť potrebu niekde sa usadiť a budovať si zázemie.

Celý článok nájdete v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.21 

- - Inzercia - -