Dnes je sobota, 20.apríl 2019, meniny má: Marcel
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Ružinov už začal s tohtoročnou výmenou povrchov komunikácií

máj 25, 2017 - 09:32
Mestská časť Bratislava-Ružinov investuje v roku 2017 do rekonštrukcií ciest a chodníkov takmer 450-tisíc eur. S prácami sa už začalo na Ružomberskej ulici. Dovedna dostane nový povrch 8 komunikácií a niekoľko priľahlých chodníkov.

Starosta Ružinova Dušan Pekár hovorí, že mnohé cesty a chodníky v Ružinove sú už staré a výhodnejšie je kompletne ich zrekonštruovať, ako keby na nich mali každý rok iba plátať výtlky. Už niekoľko rokov tak zničené povrchy komunikácií menia v mestskej časti za nové.

Práce s odstraňovaním starého povrchu sa začali už v máji na Ružomberskej ulici. Prvé vozidlá by mali po hotovej komunikácii jazdiť už v polovici júla. Tento rok dostanú nový povrch aj cesty na ulici Na úvrati, Bencúrovej a časť komunikácií na Kvetnej, Mraziarenskej a Solivarskej ulici. So zničeným povrchom sa rozlúčia aj cesta a chodník na ulici Staré záhrady a na Ondavskej ulici. Na Drieňovej ulici mestská časť investuje do rekonštrukcie chodníka, v časti od ulice Maximiliána Hella po ulicu Vladimíra Clementisa. Posledné rekonštrukčné práce sú plánované na september. Konkrétne ide o ulicu Na úvrati a o Bencúrovu ulicu.

V roku 2016 dostalo nový povrch sedem ciest, jeden križovatkový priestor a 3 chodníky v správe mestskej časti Ružinov. Za uplynulých sedem rokov je to dovedna viac ako 40 ciest a 20 chodníkov za viac ako milión tristotisíc eur z ružinovského rozpočtu, z Bratislavského samosprávneho kraja, ako i zdrojov súkromných firiem. Ide o sídliskové cesty 3. a 4. triedy, ktoré má mestská časť v správe. Hlavné cestné ťahy 1. a 2. triedy zostávajú na pleciach magistrátu hlavného mesta. 

ZDROJ:ruzinov.sk

- - Inzercia - -