Dnes je štvrtok, 20.jún 2019, meniny má: Valéria
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Unikátna vernisáž akademického maliara Stana Trepača: Obrazy plné inšpirujúcej krásy

máj 30, 2017 - 12:05
Talentovaný maliar zvečnil ženský princíp v sérii pestrofarebných obrazov, ktoré sú oslavou krásy nežného pohlavia v jej pravej podstate.

Akademický maliar, ktorý sa venuje voľnej maliarskej tvorbe a reštaurovaniu umeleckohistorických pamiatok, opäť počas autorskej výstavy dokázal, že jeho pohľad na ženskú krásu je naozaj jedinečný.  

"Venoval som sa ženskému portrétu. Sugestivite ženskej tváre a podmanivosti pohľadu. Ženy sú stvorené na rozsievanie ženského princípu. Dodnes nevieme, čo žena znamenala v Starom Egypte alebo v Atlantíde. To sú pre mňa silné témy. Tajomnosť a mystika ženy, nie prvoplánová sexualita. Ide o ženskú krásu ako takú. Pozostáva z krásy všetkých žien, pretože každá je svojím spôsobom krásna a jedinečná," prezradil nám počas otvorenia vernisáže Detaily sveta 2017, sám výtvarník.

Zbierku malieb Stana Trepača z obdobia od roku 1983 - 2013 pokrstila pred časom generálna riaditeľka vydavateľstva Star Production, Mária Reháková. Výstavu Detaily sveta 2017  si môžete pozrieť do 30. júna v priestoroch Národnej Banky Slovenska v Bratislave. 

- - Inzercia - -