Dnes je utorok, 20.august 2019, meniny má: Anabela, Liliana
Čas čítania
menej ako
1 minúta
Zatiaľ prečítané

Herec Martin Huba na Filmovom chodníku slávy

jún 19, 2017 - 15:50
Na bratislavský Filmový chodník slávy, ktorý v roku 2009 založila Mária Reháková, pribudne pamätná dlaždica herca Martina Hubu. Slávnostné odhalenie, na ktoré vás srdečne pozývame, sa uskutoční v stredu 21. júna pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava v Bratislave.

Myšlienka založiť Filmový chodník slávy vznikla v roku 2009, v rámci Medzinárodného filmového festivalu Bratislava. "Medzinárodný filmový festival si zaslúži svoj chodník slávy a som rada, že tento projekt získava z roka na rok väčšiu pozornosť nielen médii, ale i verejnosti," hovorí autorka myšlienky, riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková. "Tento projekt patrí medzi moje srdcové záležitosti, pretože vzdáva poctu umelcom, ktorí počas svojej kariéry ovplyvnili vývoj divadelníctva a kinematografie," dodáva. Podľa jej slov je to zároveň aj odkaz budúcim generáciam, aby videli, akých významných umelcov sme na Slovensku mali. 

Každý rok na chodník pred Mestským divadlom P. O. Hviezdoslava pribudne pamätná dlaždica s menom slovenskej hereckej legendy. Po Márii Kráľovičovej,  Štefanovi Kvietikovi, Eve Krížikovej, Jozefovi Adamovičovi, Ivanovi Palúchovi a Emílie Vášáryovej to tento rok bude ďalší z hereckých velikánov Martin Huba. 

Dlaždicu so svojim menom Martin Huba odhalí počas slávnostného ceremoniálu v stredu, 21. júna o 15.00, na ktorý vás srdečne pozývame.

- - Inzercia - -