Dnes je pondelok, 22.apríl 2019, meniny má: Slavomír
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Príbeh Slovenky, ktorá učí burlesku: TOTO je zvádzanie v pravom slova zmysle!

máj 31, 2017 - 11:31
Doba emancipácie nehrá do karát ženskosti, o tom niet pochýb. „Zvádzanie a čarovanie so sebavedomím je však otázka, ktorej odpoveď leží v hlave každej z nás,“ myslí si Šárka Nohelová, pôsobiaca pod menom Lotta Love. Na Slovensku založila prvú akadémiu burlesky a ženy učí mať rady samy seba.

Keď sa povie burleska, mnohým sa pred očami vynoria pin-up dámy v podväzkoch, s čiernymi očnými linkami a červeným rúžom na perách. Nie je to však len o tom. Burleska je životný štýl, ktorý učí ženy byť ženami v pravom zmysle slova. Neodolateľnými, zmyselnými a sebavedomými. Ženami, ktoré poznajú svoju hodnotu. Presne také nás svet miluje. Súhlasíte? Šárka zmenila už desiatky ženských osudov. Svoje zverenkyne totiž učí niečo, čo im v praxi zmení život od základov.

Učí ich cítiť sa v svojom tele dobre. Šárka, umeleckým menom Lotta, bývalá tanečníčka a srdcom do určitej miery exhibicionistka, sa k svojej terajšej vášni dostala vďaka tancu. „Vždy ma fascinovala nahota. Keď som študovala v zahraničí, prihlásila som sa na kurz burlesky. Učila som sa o histórii tohto umenia, mala som veľa hodín divadla, ktoré sa prelínali s tancom a dozvedala som sa paralelne o tom, ako zvádzať a byť ženská. Po tomto kurze som vedela, že chcem s burleskou pokračovať aj na Slovensku,“ spomína Šárka na svoje začiatky, keď pred tromi rokmi otvorila Bratislava Burlesque Academy.

Mimochodom, pódiovú divu by ste na ulici priradili k nevýrazným dievčatám s výzorom študentky. Svoje alter ego Šárka ukazuje len na pódiu alebo na hodinách burlesky, ktoré vedie šesťkrát do týždňa. „A ešte sa do Lotty prevtelím napríklad vtedy, keď chcem v práci na prezentácii pôsobiť sebaisto,“ smeje sa drobná rusovláska.

Prečítajte si tiež: Lucia Forman Habancová otvorene o svojom živote: Nenadávam na osud, vážim si každý deň

e_1440594223_351340093.jpg

Foto: 
arc L.L.

Vek ani kilá nie sú prekážkou                                                                                                              

Žien, ktoré chcú nadobudnúť zdravé sebavedomie, je čoraz viac. „Na hodiny burlesky chodia ženy všetkých kategórií. Často sa prihlásia tie, ktoré robia mužskú prácu, alebo sú na nejakej životnej križovatke, rozišli sa s partnerom a hľadajú nové podnety,“ vysvetľuje Šárka. Či už ste seniorka s kilami navyše alebo dvadsiatnička s postavou miss, pri burleske to nerozhoduje. Dôležité je odhodlanie.

Po úvodných spoznávacích hodinách totiž budete musieť zahodiť zábrany a v tanečnej sále plnej zrkadiel sa budete spolu s ostatnými dámami, prahnúcimi po sexi vyžarovaní, snažiť dostať zo seba to najlepšie. „Burleska je spojenie tanca a divadla, nenáročná na kondičku. Na naše kurzy sa nechodí chudnúť, no napriek tomu ženy odchádzajú krajšie ako z fitnescentra. Je to o vnútornom pocite a sebadôvere. Pracuje sa na výraze, chôdzi na opätkoch a dôležitá je aj práca s rekvizitami. Veľkou pomocou je kolektív, ktorý je súdržný a novým členkám pomáha aklimatizovať sa,“ hovorí Šárka.

Mohlo by vás zaujímať: Náhle zmeny počasia znáša každý po svojom: Vďaka týmto 3 typov vás už nebudú trápiť

Cieľom hodín nabitých sexepílom je vybudovať v ženách sebavedomie, že to, čo si zaumienia, aj dosiahnu. Kreativita a originalita sa mnohonásobne počíta! Samozrejme, úspešnými budete, ak na sebe zapracujete nielen v sále, ale aj v reálnom živote. Podobne ako Šárka, ktorá je v súkromí introvertom, no pred publikom to vie rozbaliť ako žiadna iná. Získala napríklad titul kráľovná na festivale v Ženeve a v Miláne zase vyhrala cenu za najinovatívnejšie vystúpenie. Stáva sa známou po celej Európe, no vďaka burleske sa dostala aj za veľkú mláku, do New Yorku.

Celý článok si môžete prečítať v aktuálnom vydaní SLOVENKY č.22 

 

- - Inzercia - -